3. korizmena nedjelja

8. ožujka 2015.

3. korizmena nedjelja
  1. Hrvatski Caritas

Danas završava akcija Hrvatskog Caritasa "Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u BiH“. Svrha ove akcije je prikupiti konkretnu, novčanu pomoć, ali i senzibilizirati i poticati javnost u Hrvatskoj na solidarnost, zajedništvo i molitvu za ljude i Crkvu u BiH. Priloge ćemo prikupljati kod izlaza, nakon mise. Osim toga, uključiti se možemo:
    • pozivom na donacijski telefon 060/9010 (cijena poziva 6,25kn, PDV uključen),
    • uplatom na žiro-račun HC-a IBAN: HR05 2340 0091 1000 80340, poziv na br. 101,
    • darom u Župi
  2. Mjesečni susret molitelja žive krunice održat će se u utorak, 10. ožujka u 17,30 sati. Pozivamo i druge župljane koji su spremni dnevno izmoliti jednu desetku krunice za izgradnju naše Župne crkve da se pridruže ovom krugu molitelja i dođu na susret.
  3. Zajednica mladih na svojim susretima, srijedom u 20,30 sati, obrađuje crkvene naučitelje – uzore evangelizacije. Ovog tjedna tema je: „Sveti Franjo Saleški - Svetac džentlmen.“
    Veselimo se vašem dolasku!
  4. Euharistijsko klanjanje je četvrtkom od 17 do 18,30 sati.
  5. Križni put molimo u korizmi petkom i nedjeljom 18 sati.
  6. Sljedeće nedjelje je novi susret djece školske dobi u vjeronaučnoj dvorani u 10,30 sati.
    Pozivamo svu djecu da se priključe!
  7. Najavljujemo Caritasovu akciju prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane: od četvrtka do nedjelje, od 18. do 22. ožujka.
  8. U subotu, 21. ožujka, organiziramo hodočašće u Krašić. Polazak je u 7 sati, a cijena od 120 kn uključuje i ručak.
  9. U tijeku su prijave za Drugi nacionalni susret hrvatskih katoličkih obitelji, koji će se održati na Trsatu, u nedjelju, 19. travnja ove godine.
    Polazak autobusa je u 6 sati, a cijena karte 100 kuna.
    Tražimo donatore koji bi sufinancirali troškove prijevoza, kako bi na susretu mogle sudjelovati i obitelji slabijeg imovnog stanja.
    Prijave traju do 31. ožujka.
  10. Hodočašće u Svetu Zemlju otkazuje se zbog odustajanja i premalog interesa.
    Hvala na strpljivosti!
    Pokušat ćemo još jednom sljedeće godine!

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"