3. korizmena nedjelja

19. ožujka 2017.

3. korizmena nedjelja
  1. Započeli smo korizmu, duhovnu pripravu za proslavu Vazmenog otajstva - Uskrsa. Korizmeno vrijeme je vrijeme posta, molitve i djelotvorne kršćanske ljubavi. Na sve korizmene petke je zapovijedani nemrs.
    Pobožnost križnog puta je utorkom i petkom nakon mise. Na Ksaveru se križni put moli nedjeljom u 16 sati.

2. Danas završava akcija Hrvatskog Caritasa "Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u BiH", Priloge ćemo prikupljati nakon mise, kod izlaza.
    Osim toga, uključiti se možemo:

1. pozivom na telefon 060/9010 (cijena poziva 6,25kn, PDV uklj.),
    2. uplatom na račun Hrvatskog Caritasa, IBAN: HR05 234 0009 1100 0803 40, poziv na br. 101.

3. Liturgijska proslava blagdana sv. Josipa prenosi se na sutra, 20. ožujka.

4. Zajednica mladih nastavlja pripremni ciklus kateheza za SHKM, 29. i 30. travnja, u Vukovaru, pod nazivom "Krist - nada naša". Treća kateheza, pod naslovom „Molitva je nada“, održat će se u srijedu, 22. ožujka, u 20 sati, u dvorani Pastoralnog centra! Sudjelovanje je obvezno za sve prijavljene, a i svi ostali su dobrodošli!

5. Dođite na euharistijsko klanjanje četvrtkom, od 17 do 18 sati.

6. U subotu, 25. ožujka, slavi se svetkovina Navještenja Gospodinova ili Blagovijest. Mise su u 9 i 18 sati.

7. Župni vjeronauk za krizmanike umjesto redovitog termina održat će se u subotu, 25. ožujka:

A grupa – od 10 do 11,30 sati
    B grupa – od 12 do 13,30 sati
    C grupa – od 14 do 15,30 sati.

Dolazak je obavezan, a krizmanike molimo da dođu na vrijeme i u terminu svoje grupe kako bi svaka grupa imala približno isti broj sudionika.

8. Novi susret djece školske dobi bit će sljedeće nedjelje, u 10,30 sati, Pastoralnom centru.

9. Od 3. do 5. korizmene nedjelje na Ksaveru se za polaznike župne kateheze osnovnoškolske dobi i za njihove roditelje organizira križni put, s početkom u 15 sati. Jednu od postaja danas predmole djeca iz naše Župe. Pozivamo vas da se pridružite toj zajedničkoj pobožnosti.

10. Ženidbu namjeravaju sklopiti:

1. Dario LIPKOVAC iz Zagreba (sin Vladimira i Tatjane dj. Bosner), rkt. i
      Ivana HEČIMOVIĆ iz Zagreba (kći Petra i Olge dj. Krajina), rkt.
    2. Ante ŠUŠIĆ iz Zagreba (sin Josipa i Zlate dj. Rogošić), rkt. i
      Vlatka VALIDŽIĆ iz Zagreba (kći Vlade i Marije dj. Buha), rkt.

11. Pozivamo učenike osnovnih i srednjih škola koji trebaju instrukcije da se prijave putem obrasca na našoj web-stranici.

12. S promjenom zimskog u ljetno računanje vremena, od sljedeće nedjelje večernja misa bit će u 18,30 sati!

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"