3. nedjelja došašća

13. prosinca 2015.

3. nedjelja došašća
  1. Otvorenje Jubileja milosrđa u Zagrebačkoj nadbiskupiji

Na svetkovinu Bezgrešnoga začeća BDM, 8. prosinca, Sveti Otac je otvorio Svetu godinu milosrđa.
    Danas će Vrata milosrđa biti otvorena u partikularnim crkvama posebnim obredom i slavljima u katedralama diljem svijeta. U zagrebačkoj prvostolnici otvorenje Jubileja milosrđa započinje u 10 sati, postajnom liturgijom u vanjskom atriju Nadbiskupskog bogoslovnog sjemeništa.

2. Betlehemsko svjetlo dolazi večeras u našu Župu, a od sutra će biti u Pastoralnom centru. Ponesite svoje svijeće!

3. Tijekom došašća pozivamo vas na mise zornice, svakog jutra u 6 sati. Kapela se otvara u 5,30 sati. Nedjeljom nema zornica! Na početku zornice molimo jutarnju iz Božanskog časoslova.
    Svagdanje večernje i sve nedjeljne mise ostaju prema redovitom rasporedu.

4. Kateheze za odrasle vjernike održavaju se srijedom nakon mise.

5. Zajednica mladih poziva vas ove srijede u 20,15 sati na molitvu u duhu Taizéa, molitveni susret koji će nam poslužiti kao duhovna priprava za Božić. Vidimo se u našoj kapeli, veselimo se vašem dolasku!

6. Euharistijsko klanjanje u došašću je četvrtkom nakon zornice i od 17 sati.

7. Božićna ispovijed bolesnih i nemoćnih bit će u četvrtak, 17. prosinca, od 9 do 12 sati.

8. Velika božićna ispovijed

djece, mladih i odraslih bit će u subotu, 19. prosinca, u 16,30 sati, u školi.

10. Na Badnjak je posljednja zornica, a navečer će mise biti u 20 sati i polnoćka u 24 sata.
    Na Božić i na blagdan Sv. Stjepana mise su u 9 i 11 sati.

11. Od Božića do 10. siječnja mise će biti u školi. Od 1. siječnja 2016. večernja misa bit će u 18 sati. Župni ured radit će redovito.

12. U nedjelju, 27. prosinca, u 15 sati, idemo na mini-izlet u Čazmu, na imanje obitelji Salaj - „Božićna bajka“. Cijena je 70 kuna.

13. Raspored blagoslova obitelji

objavljen je na zasebnom listiću i na web stranici. Odnesite ga i svojim susjedima!

14. Nedjelja Caritasa

Treća nedjelja došašća već je više godina odlukom hrvatskih biskupa Nedjelja Caritasa. To je prigoda da svojim milodarima podupiremo župni, biskupijski i nacionalni Caritas i pokažemo zajedništvo s našim obiteljima koje trpe razne oskudice. Prikupljenim milodarima pomozimo im ublažiti grubu svakodnevicu. Dajmo svoj prilog: novčani, prema mogućnostima, i ne manje važno - molitveni. Ovogodišnja Nedjelja Caritasa slavi se pod geslom: Činiti pravicu, milosrđe ljubiti i smjerno s Bogom hoditi (Mih 6, 8).

Hrvatski Caritas ponovno je pokrenuo tradicionalnu nacionalnu božićnu akciju za najsiromašnije obitelji:
    „Za 1000 radosti“. NAZOVI donacijski telefon 060 9010 (cijena 6,25 kn po pozivu, PDV uključen), ili DONIRAJ uplatom na račun Hrvatskog Caritasa IBAN: HR40 2340009 1510126452, kod PBZ-a, poziv na br. 7-15.

Danas završavamo
    prikupljanje suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane. Svoje darove ili novčani prilog možete donijeti u školu do večernje mise ili odmah nakon mise u Pastoralni centar. Pozivamo sve, koji žele pomoći u pripremi i podjeli paketa, da večeras nakon mise dođu u Pastoralni centar.

Više o akcijama Caritasa Zagrebačke nadbiskupije i Hrvatskog Caritasa, te o načinu redovitog prikupljanja pomoći pogledajte na: www.caritas.hr i www.czn.hr.

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale