3. nedjelja došašća

12. prosinca 2021.

1. Danas je Nedjelja Caritasa. Nakon misa prikupljaju se prilozi za Hrvatski Caritas, Caritas Zagrebačke nadbiskupije i Župni Caritas, a večeras završava prikupljanje suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane. Hvala unaprijed svim dobrim ljudima!

2. Na drugu nedjelju u mjesecu svoje molitve i žrtve prikazujemo za naše obitelji.

3. Zornice: od ponedjeljka do subote, u 6 i 7 sati.
    Svagdanja večernja misa: od utorka do petka, u 18,30 sati, uz krunicu od 17,50 sati.
    Župni ured: od utorka do petka, od 17 do 18 sati.
    Euharistijsko klanjanje je četvrtkom između dvije zornice, od 6,30 do 7 sati, i od 17 do 18,30 sati, te svakog petka cjelonoćno.

4. Božićna ispovijed bolesnih i nemoćnih bit će u petak, 17. prosinca.

5. Pokorničko bogoslužje i ispovijed za sve župljane bit će u subotu, 18. prosinca, od 9 do 11 sati. Bit će više svećenika na raspolaganju. Pripremite se, pozovite druge i dođite!

6. Mise na Badnjak: zornice u 6 i 7 sati, misa bdjenja u 19 i 21 sat, polnoćka u 24 sata.
    Na Božić
    : 7,30, 8,45, 10 i 11,15 sati.
    Na Štefanje je i
    blagdan Svete obitelji, a mise su po redovitom nedjeljnom rasporedu. Na misi u 10 sati molit ćemo za naše obitelji i blagosloviti djecu.

7. Blagoslov obitelji započinje u ponedjeljak, 27. prosinca. Raspored će biti objavljen sljedeće nedjelje. Ove godine ne treba se posebno prijavljivati, a s obzirom na okolnosti svatko je slobodan ne otvoriti vrata.
    Ove godine obitelji naše Župe posjetit će i blagoslivljati: Antun Vukmanić, župnik, Vlado Mikšić, rektor crkve Krista Kralja, na Mirogoju, te Željko Kovačević, trajni đakon.
    Molimo Vas da nam unaprijed, barem jedan dan ranije, javite ako predviđenoga dana niste u mogućnosti primiti svećenika, kako ne bismo uzalud dolazili.
    Za naknadni posjet možete se javiti nakon 10. siječnja. Za sada predviđamo dva naknadna termina: 15. i 22. siječnja.

8. Ispred ulaza u Pastoralni centar možete nabaviti novi broj Glasa koncila, Mali koncil, te kalendare za novu godinu.

9. Prilog za stradale u potresu možete staviti u posebnu košaricu ispred ulaza u Župni ured ili u kapelici, kod slike Majke Božje.

10. Prilog za potrebe Župe (obiteljski dar, lukno, redovina i sl.) možete donijeti u Župni ured ili uplatiti na žiroračun Župe, IBAN: HR3423400091110672315.

11. Ženidbu namjeravaju sklopiti:
    Nikola FAZLIĆ iz Zagreba (sin Zorana i Kate dj. Terzić), rkt., i
    Antonija MAJSAK iz Zagreba (kći Božidara i Marine dj. Kadoić), rkt.

Sveti Ivan Krstitelj i farizeji - James Tissot

10:00 misa posvete ulja