3. vazmena nedjelja

1. svibnja 2022.

Pasi jaganjce moje - James Tissot
  1. Na prvu nedjelju u mjesecu svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

2. Marijanske svibanjske pobožnosti započinju 40 minuta prije večernje mise.

3. Zajednica mladih poziva na susrete mladih utorkom, u 20,30 sati.

4. Euharistijsko klanjanje je četvrtkom nakon mise.

5. Ovoga tjedna je prvi petak u mjesecu, osmi od devet. Toga dana posjećujemo bolesnike, a misu prikazujemo za sve potrebite i dobročinitelje u našoj Župi te za završetak rata u Ukrajini. Nakon mise započinje cjelonoćno klanjanje.

6. Na prvu subotu obnavljamo posvetu naše Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

7. U nedjelju, 8. svibnja, u 10 sati, u Banja Luci je đakonsko ređenje gospodina Ilije Kelića. Ilija je rođen 21. rujna 1969., u Livnu, od roditelja Vinka i Slavke dj. Karaula, a kršten u Ljubunčiću.
    Prije primitka u svećeničku formaciju banjolučke biskupije, stanovao je na Savici, pa ga kao našeg bogoslova pratimo zajedničkom molitvom!

8. Crkva sljedeće nedjelje slavi 59. svjetski dan molitve za duhovna zvanja. Osim molitve, nakon misa prikupljat ćemo i novčanu pomoć za naša sjemeništa. Svoj prilog možete uplatiti i na žiro račun župe, s naznakom: Za duhovna zvanja.

9. Već tradicionalno, 8. svibnja, na rođendan bl. Alojzija Stepinca, u našoj je Župi „godišnje klečanje“, cjelodnevno euharistijsko klanjanje. Kako ove godine taj župni blagdan pada u nedjelju, klanjanje će započeti nakon mise u 11,15 sati, a završiti svečanim blagoslovom prije mise u 18,30 sati.

10. Druga nedjelja u svibnju slavi se kao Majčin dan, a kao i inače na drugu nedjelju u mjesecu molimo za obitelji.

11. Prva pričest će u našoj Župi biti u subotu, 14. svibnja, u 10,30 sati, Krizma u subotu, 21. svibnja, također u 10,30 sati.
    Preporučujemo akciju „Posvoji prvopričesnika - posvoji krizmanika!

12. U subotu, 14. svibnja, u Zagrebu će se održati javna manifestacija za nerođenu djecu „Hod za život". Taj Hod nastoji promicati vrijednost otajstva ljudskoga života te njegova čuvanja od začeća do naravne smrti, s posebnom osjetljivošću za začetu i još nerođenu djecu, za majke, obitelji, starije i bolesne u hrvatskome društvu. Okupljanje je u Zagrebu, na Trgu RH, pokraj zgrade HNK, u 10 sati.

13. Prilog za stradale u potresu možete staviti u košaricu ispred ulaza.

14. Prilog za potrebe Župe i Obiteljski dar možete donijeti u Župni ured ili uplatiti na žiroračun Župe, IBAN: HR3423400091110672315.

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"