30. nedjelja kroz godinu

29. listopada 2017.

30. nedjelja kroz godinu
  1. Na misijsku nedjelju prikupili smo 3.100 kuna za potrebe misijskog djelovanja Crkve. Hvala svim darovateljima!

2. Danas se održava novi susret djece školske dobi, u Pastoralnom centru, u 10,30 sati. Pozivamo djecu da se uključe!

3. Raspored misa na svetkovinu Svih svetih: u 9 i 18,30 sati, u školi.
    Na Spomen svih vjernih mrtvih ili Dušni dan: u 9 i 18,30 sati, u Pastoralnom centru. Kao i svakog četvrtka, euharistijsko klanjanje bit će od 17 do 18,30 sati.

4. Vjernici koji u prvih osam dana u mjesecu studenome pobožno pohode groblje, te se pomole za vjerne pokojne, dobivaju potpuni oprost koji se namjenjuje za duše u čistilištu. Po odredbi našeg nadbiskupa na svetkovinu Svih svetih (vidi raspored misa!), na Dušni dan i u nedjelju poslije Dušnog dana mogu vjernici i u svim crkvama dobiti potpuni oprost koji se također može namijeniti samo za pokojne. Taj se oprost dobiva od podneva 31. listopada do ponoći 2. studenoga, te od podneva sljedeće subote do ponoći sljedeće nedjelje.
    Uvjeti za dobivanje potpunog oprosta: potrebno je pohoditi groblje ili crkvu u kojoj treba izmoliti Oče naš i Vjerovanje, primiti svetu pričest (po potrebi se ispovjediti), moliti za pokojne, te izmoliti molitvu na nakanu Svetog Oca.

5. Pozivamo vas na euharistijsko slavlje u katedralu, u ponedjeljak, 30. listopada, u 18 sati, koje će tijekom svojega posjeta Zagrebu predvoditi kardinal Pietro Parolin, državni tajnik Svete Stolice. Zajedno ćemo uz grob bl. Alojzija Stepinca moliti za njegovo proglašenje svetim, te iskazati našu zahvalnost Svetoj Stolici za blizinu i pomoć Hrvatskoj.

6. U ovom tjednu je prvi petak u mjesecu, drugi u zajedničkoj pobožnosti '9 prvih petaka', posvećenoj Presvetom Srcu Isusovu. Toga dana posjećujemo bolesne i nemoćne osobe koje ne mogu doći u crkvu. Sv. misu toga dana prikazujemo i za sve naše dobročinitelje.

7. Gost Obiteljske zajednice, u subotu, 4. studenoga, u 16 sati, u Pastoralnom centru, bit će dr. Petar-Krešimir Hodžić, voditelj Ureda HBK za život i obitelj.

8. Na prvu subotu obnavljamo posvetu naše župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

9. Na prvu nedjelju u mjesecu svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

10. Jesenska kampanja "40 dana za život" završava u nedjelju, 5. studenoga.
    U Zagrebu se moli ispred KBC-a "Sestre milosrdnice", od 0 do 24 sata, te ispred bolnice „Merkur“, od 7 do 19 sati.
    Još se stigneš pridružiti!

11. Večernja misa na Dušni dan bit će na kolektivnu nakanu, pa možete još uvijek dodati imena svojih pokojnika. U ljubavi koja pobjeđuje smrt, pomolimo se za naše pretke, za oproštenje njihovih grijeha, poglavito onih neispovijeđenih, te za osobođenje potomaka od dalekosežnih posljedica teških grijeha.

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.