30. nedjelja kroz godinu

28. listopada 2018.

30. nedjelja kroz godinu
  1. U tijeku je kampanja "40 dana za život". U Zagrebu se moli ispred KBC-a "Sestre milosrdnice", od 0 do 24 sata, te ispred bolnice „Merkur“, od 7 do 19 sati.

2. Caritas Zagrebačke nadbiskupije i ove godine uz blagdan Svih svetih organizira akciju „Kad činiš dobro, čini dvostruko dobro“.
    Kupnjom Caritasovih lampaša, po cijeni od 10 kuna, pomažete potrebitima o kojima skrbe nadbiskupijski i župni Caritas (50-50 %).

3. Na misijsku nedjelju prikupili smo 2.200 kuna za potrebe misijskog djelovanja Crkve. Hvala svim darovateljima!

4. Kateheze za odrasle održavaju se srijedom od 18,30 sati.

5. Susreti nove Zajednice mladih, uz dobnu granicu 15-20 godina, održavaju se srijedom u 20 sati.

6. Danas je, u 10,30 sati, u Pastoralnom centru novi susret djece mlađe školske dobi, do 4. razreda, na temu: smrt kao dio života ili vjerujem u život vječni!

7. U ponedjeljak, 29. listopada, u 19,30 sati u našem Pastoralnom centru, Kršćanska evangelizacijska skupina (KES) Duhovni kutak održat će duhovnu obnovu na temu: Obitelj - duhovna borba. Dođite!

8. Raspored misa na svetkovinu Svih svetih: u 9 i 18,30 sati, u školi. Euharistijsko klanjanje bit će nakon večernje mise.

9. Na Spomen svih vjernih mrtvih ili Dušni dan mise su u 7,30 u Pastoralnom centru te u 18,30 sati u školi.
    Večernja misa na Dušni dan bit će na kolektivnu nakanu, pa možete još uvijek dodati imena svojih pokojnika. U ljubavi koja pobjeđuje smrt, pomolimo se za naše pretke, za oproštenje njihovih grijeha, poglavito onih neispovijeđenih, te za osobođenje potomaka od dalekosežnih posljedica teških grijeha.

10. Dušni dan ujedno je i prvi petak u mjesecu, drugi u zajedničkoj pobožnosti '9 prvih petaka', posvećenoj Presvetom Srcu Isusovu. Toga dana posjećujemo bolesne i nemoćne osobe koje ne mogu doći u crkvu, a sv. misu prikazujemo i za sve naše dobročinitelje. Nakon večernje mise, kao i svakog prvog petka, u Pastoralnom centru započinje cjelonoćno klanjanje pred Presvetim, koje završava u subotu, u 8 sati ujutro.

11. Na prvu subotu obnavljamo posvetu naše Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu. Misa je u školi.

12. Na prvu nedjelju svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

13. Ženidbu namjeravaju sklopiti:
    Mario Krpanić iz Dugog Sela (sin Mladena i Marice dj. Rajković), rkt. i
    Tara Tea Pivac iz Zagreba (kći Branka i Nele dj. Lakić), rkt.

00:00 cjelonoćno klanjanje
07:30 jutarnja misa
09:00 susret djece 5. - 7. razreda OŠ
10:00 dječji zbor

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.