33. nedjelja kroz godinu

19. studenoga 2017.

33. nedjelja kroz godinu
  1. Danas se obilježava prvi Svjetski dan siromaha, koji je ustanovio papa Franjo. Za tu prigodu Sveti Otac uputio je poruku naslovljenu »Ne ljubimo riječima, nego djelima« (usp. 1 Iv 3, 18), pozivajući time čitavu kršćansku zajednicu da pruži ruku siromasima, slabima, potrebitima, muškarcima i ženama čije se dostojanstvo gazi. Svetu misu za sve siromašne i za dobročinitelje slavimo u 11 sati.

2. U organizaciji Hrvatskoga društva crkvenih glazbenika godišnji susret zagrebačkih župnih i crkvenih mješovitih pjevačkih zborova o spomendanu sv. Cecilije bit će u ponedjeljak, 20. studenoga, u 18 sati, u zagrebačkoj prvostolnici, a misno slavlje predvodit će mr. vlč. Josip Kuhtić, rektor katedrale.

3. U utorak, 21. studenoga, nakon mise, nastavlja se prvi ciklus župne kateheze za odrasle u ovoj vjeronaučnoj godini. Ciklus se sastoji od 4 susreta, a završava u utorak, 5. prosinca. Kateheze vodi Igor Herceg, vjeroučitelj.

4. Euharistijsko klanjanje svakoga je četvrtka od 17 do 18,30 sati. Dođite!

5. Novi susret djece školske dobi bit će sljedeće nedjelje, nakon jutarnje mise, od 10,30 sati. Susrete vode animatori mladih naše Župe. Pozivamo svu zainteresiranu djecu da se priključe!

6. KURSILJO

Pozivamo vas na Mali tečaj kršćanstva – Kursiljo, koji će se, pod geslom „Probudi se ti što spavaš, ustani od mrtvih i zasvijetlit će ti Krist“ (Ef 5, 14), održati u u Pastoralnom centru naše Župe, od 30. studenoga do 3.prosinca.

Raspored:
    Četvrtak, 30. studenoga: 17,30 – 21,00 h
    Petak, 1. prosinca: 17,30 – 21,00 h
    Subota, 2. prosinca: 8,30 – 19,30 h
    Nedjelja, 3. prosinca: 8,30 – 14,30 h

U subotu je osiguran zajednički ručak, a svakog dana druženje u stankama uz čaj, kavu i slatkiše (i slano).
    Broj polaznika je ograničen na 40 i to starijih od 18 godina, pa molimo prijavu polaznika koji mogu biti na tečaju kroz sva četiri dana. Prijave se primaju osobno u Župnom uredu, SMS-om na 091/5708 919, te na e-poštu: zupa.trnjanska.savica@gmail.com.

Tečaj će voditi vlč. Andrija Vrane sa suradnicima.
    Radujemo se vašem dolasku!

7. U subotu, 9. prosinca, idemo na adventski izlet u Bratislavu (Požun). Polazak je u 7 sati ujutro ispred Pastoralnog centra. Cijena je 240 kn. Potrebna je osobna ili putovnica.

8. U srijedu, 22. studenoga, blagdan je Sv. Cecilije, zaštitnice crkvene glazbe. Čestitamo našim zborovima! Svima koji se žele priključiti Župnom zboru, Zboru mladih ili Dječjem zboru želimo srdačnu dobrodošlicu.

9. BLAGOSLOV DOMA I OBITELJI

Pozivamo one koji su se 1.) nedavno doselili na područje naše Župe i 2.) one koji do sada nisu primali tradicionalni božićni blagoslov obitelji da se tijekom ovoga mjeseca prijave u Župni ured.
    Prijavnice možete dobiti na ulazu u školu ili preuzeti s naše web stranice. Ispunjene nam vratite do 1. prosinca (papirom, faksom, e-poštom ...). Kao i prošle godine, iz dosadašnjeg popisa izbrisana su ona domaćinstva koja, bez obzira na razlog, zadnje tri godine (od Božića 2014. do Božića 2016.) nisu primila blagoslov. Naravno da se i ona mogu ponovno prijaviti za blagoslov.
    Podsjećamo one koji će nakon Božića otići iz Zagreba da se ranije jave za naknadni termin. Po potrebi, na blagoslov se može ići i tijekom došašća.

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.