33. nedjelja kroz godinu

18. studenoga 2018.

33. nedjelja kroz godinu
  1. Danas se obilježava II. Svjetski dan siromaha. Za tu prigodu Sveti Otac uputio je poruku naslovljenu „Jadnik vapi, a Gospodin ga čuje" (Ps 34, 7), pozivajući time čitavu kršćansku zajednicu da pruži ruku siromasima, slabima, potrebitima, muškarcima i ženama čije se dostojanstvo gazi. Svetu misu za sve siromašne i za dobročinitelje slavimo u 11 sati.

2. Danas je u 10,30 sati, u Pastoralnom centru novi susret djece mlađe školske dobi, do 4. razreda. Pridružite se!

3. U utorak, 20. studenoga, prva je godišnjica smrti preč. Alojzija Žlebečića, dugogodišnjeg trnjanskog župnika. Misa zadušnica je u 18,30 sati.

4. Nakon mise održat će se nova Sjednica Župnoga pastoralnog vijeća.

5. Novi ciklus susreta mladih Dubine – održava se srijedom u 20 sati. Tema ovog susreta: „Jesam li dobar?“

6. U četvrtak, 22. studenoga, blagdan je Sv. Cecilije, zaštitnice crkvene glazbe. Čestitamo našim zborovima!
    Svima koji se žele priključiti Župnom zboru, Zboru mladih ili Dječjem zboru želimo srdačnu dobrodošlicu.

7. Župa Krista Kralja na Krugama sljedeće će nedjelje svečano proslaviti 80. obljetnicu osnutka! Središnje misno slavlje u 11 sati predvodi kardinal Josip Bozanić. Program trodnevnica pogledajte na plakatu!

8. U subotu, 8. prosinca, idemo na adventski program u Ljubljanu. Polazak je u 9 sati ujutro ispred Pastoralnog centra. Cijena je 110 kn. Potrebna je osobna iskaznica. Karte možete nabaviti u Župnom uredu.

9. BLAGOSLOV OBITELJI

Pozivamo one koji su se 1.) nedavno doselili na područje naše Župe i 2.) one koji do sada nisu primali tradicionalni božićni blagoslov obitelji da se tijekom ovoga mjeseca prijave u Župni ured.

Prijavnice možete dobiti na ulazu u školu ili preuzeti s naše web stranice. Ispunjene nam vratite do 1. prosinca.
    Kao i prošle godine, iz dosadašnjeg popisa brišu se ona domaćinstva koja, bez obzira na razlog, zadnje tri godine (od Božića 2015. do Božića 2017.) nisu primila blagoslov. Naravno da se i ona mogu ponovno prijaviti za blagoslov.

Podsjećamo one koji će zbog školskih praznika nakon Božića otići iz Zagreba da se ranije jave za naknadni termin.
    Po potrebi, na blagoslov se može ići i tijekom došašća.

10. Pri izlasku iz crkve možete uzeti redoviti katolički tisak: Glas koncila, Mak, župni listić i ostalo.
    Na stolu pred školom je sve besplatno. Uzmite, čitajte i dajte drugima da čitaju.

11. Svima neka je blagoslovljena današnja nedjelja i tjedan koji smo započeli!

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale