33. nedjelja kroz godinu

19. studenoga 2023.

1. Pod geslom Ne okreći lica od siromaha (Tob 4, 7) Crkva danas obilježava 7. Svjetski dan siromaha.

2. Na treću nedjelju u mjesecu molimo zdravlje bolesnima, snagu nemoćnima i ljubav onima koji skrbe za njih.

3. U utorak, 21. studenoga, održat će se sjednica Župnoga pastoralnog vijeća.

4. U srijedu, 22. studenoga, blagdan je sv. Cecilije, zaštitnice crkvene glazbe. Čestitamo našim zborovima i pozivamo sve koji vole pjesmu da im se priključe.

5. U četvrtak, 23. studenoga, u 19,30 sati, održat će se roditeljski sastanak za prvopričesnike.

6. Susret djece starije školske dobi, od 5. do 7. razreda, bit će u subotu, u 9 sati.

7. Svetkovina Krista Kralja sljedeće se nedjelje svečano slavi u susjednoj Župi! Središnje misno slavlje je u 11 sati.

8. Župna kreativna skupina mladih svoje će uratke prodavati sljedeće nedjelje nakon svake mise. Razveselite svoje bližnje njihovim rukotvorinama.

9. TJEDNI RASPORED

Svagdanja misa:  od utorka do petka, u 18,30 sati; subota u 7,30 sati.
    Ispovijed, Krunica: pola sata prije mise.
    Župni ured: od utorka do petka, od 17 do 18 sati.
    Biblijska zajednica: ponedjeljkom u 19,15 sati.
    Zajednica mladih: utorkom u 20,30 sati.
    Kateheza za odrasle: srijedom nakon mise.

PROBE ZBOROVA:
    Dječji zbor:
    subotom u 10 sati.
    Zbor mladih: nedjeljom u 17 sati.
    Mješoviti zbor: srijedom u 20 sati.

10. Prilog Za potrebe Župe i Obiteljski dar možete donijeti u Župni ured ili uplatiti na račun: HR3423400091110672315.

BLAGOSLOV OBITELJI

Pozivamo one koji (1.) su se nedavno doselili na područje naše Župe ili (2.) do sada nisu primali tradicionalni godišnji blagoslov obitelji da se tijekom ovoga mjeseca prijave bilo izravno u Župni ured, bilo da s naše mrežne stranice preuzmu Prijavnicu te je ispunjenu pošalju do 22. studenoga. Kako je već i prošle godine najavljeno, Druga sinoda naše Nadbiskupije, želeći da se svakoj obitelji posveti dostatno vrijeme i značenje, zaključila je da je moguće pohoditi i blagosloviti obitelji od došašća sve do korizmenoga vremena. Stoga ovogodišnji Blagoslov započinje s adventom. Oni koji na predviđeni dan neće biti kod kuće, a žele primiti blagoslov, mogu se javiti za naknadni termin.

Skriveno blago - James Tissot

19:30 biblijska zajednica

br. 651 | god. 15. | 28.4.2024.