34. nedjelja kroz godinu - Krist Kralj

21. studenoga 2021.

1. Svetkovina Krista Kralja danas se svečano slavi u istoimenoj Župi na Krugama!

2. U crkvi Krista Kralja u 17,30 sati započinje susret mladih našega dekanata, kao dio priprave za Svjetski susret mladih koji će se održati 2023.

3. Sutra je spomendan sv. Cecilije, zaštitnice crkvene glazbe. Čestitamo našim liturgijskim pjevačima! Pozivamo sve koji vole pjesmu na večernju misu te da se priključe Mješovitom zboru, Zboru mladih, Dječjem zboru ili Pričuvnom zboru.

4. Vjeronauk za mlade (do 25 godina) održava se utorkom od 20,30 sati.

5. Kateheze za odrasle održavaju se srijedom od 18,30 sati.

6. Biblijska zajednica okuplja se petkom od 18,30 sati.

7. Novi susret djece mlađe školske dobi, do 4. razreda, bit će u subotu, u 9 sati.

8. Sljedećom nedjeljom, prvom došašća, započinjemo novu crkvenu godinu (C).

9. Temeljem zatraženog odobrenja našega Nadbiskupa, a kako bi u trenutnim okolnostima što više vjernika moglo sudjelovati u misama zornicama, i ovoga bismo došašća svakog jutra, osim nedjeljom, imali dvije mise zornice: u 6 i 7 sati. Kapela se otvara u 5,30 sati.
    Svagdanja večernja misa (od utorka do petka) ostaje po uobičajenom rasporedu u 18,30 sati.
    Župni ured bit će otvoren, po redovitom rasporedu, od utorka do petka, od 17 do 18 sati.
    Euharistijsko klanjanje četvrtkom bit će između dvije mise zornice, od 6,30 do 7 sati, te od 17 do 18,30 sati.

10. Od 30. studenoga upisujemo mise za sljedeću godinu. Upit za termin mise možete od toga dana poslati i e-poštom. Kod upisa više misa nije moguće upisati više od tri nedjeljne mise.
    Misni stipendij iznosi 50 kn i može se dati za mise upisane do kraja lipnja, a uplata je moguća i na žiroračun Župe. Za mise na kolektivnu nakanu, utorkom i petkom, daje se dobrovoljni prilog.

11. Prilog za stradale u potresu možete staviti u posebnu košaricu ispred ulaza u Župni ured ili u kapelici, kod slike Majke Božje.

12. Prilog za potrebe Župe (obiteljski dar, lukno, redovina i sl.) možete donijeti u Župni ured ili uplatiti na žiroračun Župe, IBAN: HR3423400091110672315.

James Tissot - Isus pred Pilatom, prvi razgovor

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje