34. nedjelja kroz godinu - Krist Kralj

20. studenoga 2022.

1. Župa Krista Kralja danas slavi svoju godišnju svetkovinu. Živio Krist Kralj!

2. Na treću nedjelju u mjesecu molimo za zdravlje bolesnima, snagu nemoćnima i ljubav onima koji skrbe za njih.

3. U utorak, 22. studenoga, blagdan je sv. Cecilije, zaštitnice crkvene glazbe. Čestitamo našim zborovima i pozivamo sve koji vole pjesmu da im se priključe.

4. U četvrtak, 24. studenoga, održat će se roditeljski sastanci: za prvopričesnike u 19,30, a za krizmanike u 20 sati.

5. Novi susret djece mlađe školske dobi, od 1. do 4. razreda, bit će u subotu, u 9 sati.

6. Sljedećom nedjeljom, prvom došašća, započinjemo novu crkvenu godinu.
    U 10 sati bit će predstavljanje kandidata za prvu ispovijed i prvu pričest, a u 18,30 sati kandidata za krizmu ili potvrdu. Pratimo ih svojom molitvom!

7. U došašću ćemo svakog jutra, osim nedjeljom, u 6 sati slaviti mise zornice, uz molitvu Jutarnje iz Božanskog časoslova. Kapela se otvara u 5,30 sati.
    Svagdanja večernja misa (od utorka do petka) ostaje redovito, u 18,30 sati.
    Župni ured bit će otvoren redovito, od utorka do petka, od 17 do 18 sati.
    Euharistijsko klanjanje je četvrtkom pola sata nakon mise, te petkom cjelonoćno.

8. Od 29. studenoga, u uredovno vrijeme, upisujemo mise za sljedeću godinu.
    Upit za termin mise možete od toga dana poslati i e-poštom. Kod upisa više misa nije moguće upisati više od tri nedjeljne mise.
    Misni stipendij iznosi 50 kn i može se dati za mise upisane do kraja lipnja (može i na žiroračun Župe). Za mise na kolektivnu nakanu, utorkom i petkom, daje se dobrovoljni prilog.

9. U nedjelju, 4. prosinca, u 16 sati, održat će se promocija knjige Mije Barade „Isus, Dobri pastir“. Autor će predstaviti knjigu, te predvoditi meditativno-molitveni program do mise u 18,30 sati. Nakon mise bit će euharistijsko klanjanje i molitva za izgradnju župne crkve.

10. Tražimo novoga administratora župnog Facebook-profila. Uvjeti su da je osoba medijski pismena i da voli Boga i Crkvu.

11. Prilog Za potrebe Župe i Obiteljski dar možete donijeti u Župni ured ili uplatiti na račun Župe: HR3423400091110672315.

Pomilovanje dobrog razbojnika - James Tissot

20:30 zajednica mladih

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.