34. nedjelja kroz godinu - Krist Kralj

26. studenoga 2023.

Uznesenje - James Tissot
  1. Župa Krista Kralja danas slavi svoju godišnju svetkovinu. Živio Krist Kralj!

2. Prema prijedlogu Župnoga pastoralnog vijeća od danas ćemo na 4. nedjelju u mjesecu moliti za mir: u svijetu, u Crkvi, u obitelji, u srcu: Kriste Kralju, mir i jedinstvo podaj Crkvi svojoj kršćanskoj!

3. Župna skupina mladih ponudila je svoje radove na stolu ispred škole. Razveselite svoje bližnje ili sebe.

4. Pozivamo mlade, u utorak 28. studenoga, u 20,30 sati na radionicu bibliodrame, metode rada s biblijskim tekstom.

5. U četvrtak, 30. studenoga, u 19,30 sati, održat će se roditeljski sastanak za krizmanike, učenike 8. razreda.

6. Ovoga tjedna je prvi petak, treći od „Devet prvih petaka“. Toga dana posjećujemo bolesne i nemoćne, misu prikazujemo za sve potrebite i dobročinitelje, a nakon večernje mise je cjelonoćno klanjanje.

7. Na prvu subotu obnavljamo posvetu naše Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

8. Susret djece mlađe školske dobi, do 4. razreda, bit će u subotu, u 9 sati.

9. Susret Obiteljske zajednice bit će u subotu, u 18 sati.

10. Na prvu nedjelju svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

11. Sljedećom nedjeljom, prvom došašća, započinjemo novu crkvenu godinu, liturgijski ciklus B.
    U 9 sati bit će predstavljanje kandidata za prvu ispovijed i prvu pričest, a u 18,30 sati kandidata za krizmu ili potvrdu. Pratimo ih svojom molitvom!

12. U došašću ćemo svakog jutra, osim nedjeljom, u 6 sati slaviti mise zornice, uz molitvu Jutarnje iz Božanskog časoslova. Kapela se otvara u 5,30 sati.
    Svagdanja večernja misa (od utorka do petka) ostaje redovito, u 18,30 sati.
    Župni ured bit će otvoren redovito, od utorka do petka, od 17 do 18 sati.
    Od 5. prosinca, u uredovno vrijeme, upisujemo mise za sljedeću godinu.
    Euharistijsko klanjanje
    je četvrtkom pola sata nakon (svake) mise, te petkom cjelonoćno.

BLAGOSLOV OBITELJI

Kako je već i prošle godine najavljeno, Druga sinoda naše Nadbiskupije, želeći da se svakoj obitelji posveti dostatno vrijeme i važnost, zaključila je da je prikladno pohoditi i blagosloviti obitelji od došašća sve do korizmenoga vremena.

Stoga ovogodišnji Blagoslov započinjemo s početkom nove crkvene godine, u ponedjeljak, 4. prosinca. Raspored je objavljen na zasebnom listiću i na mrežnoj stranici! Pohod svećenika ujedno je prigoda da se bolesni i nemoćni prije Božića ispovjede i pričeste, a po potrebi prime i bolesničko pomazanje. Oni koji na predviđeni dan neće biti kod kuće, a žele primiti blagoslov, mogu se javiti za naknadni termin.

KANDIDATI ZA TRAJNI ĐAKONAT

Naša Nadbiskupija započinje još jedan proces primanja novih aspiranata za trajni đakonat. Uvjeti za kandidate su sljedeći: navršenih 35 godina života, napunjenih 8 godina kršćanskoga braka, završen teološki studij (najmanje trogodišnji) i pristanak supruge, te uključenost u pastoralni rad Župe. Rok je 15. prosinca. Neka se jave koji osjećaju poziv.

19:30 biblijska zajednica

br. 651 | god. 15. | 28.4.2024.