4. korizmena nedjelja

26. ožujka 2017.

4. korizmena nedjelja
  1. Započeli smo korizmu, duhovnu pripravu za proslavu Vazmenog otajstva - Uskrsa. Korizmeno vrijeme je vrijeme posta, molitve i djelotvorne kršćanske ljubavi. Na sve korizmene petke je zapovijedani nemrs.
    Pobožnost križnog puta utorkom je i petkom nakon mise. Na Ksaveru se križni put moli nedjeljom u 16 sati.

2. U akciji Hrvatskog Caritasa "Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u BiH" prikupili smo 2.800 kuna priloga. Hvala svima!

3. Danas je susret djece školske dobi, u 10,30 sati, Pastoralnom centru.

4. S promjenom zimskog u ljetno računanje vremena, od danas je večernja misa u 18,30 sati!

5. Pozivamo učenike osnovnih i srednjih škola koji trebaju instrukcije da se prijave putem obrasca na našoj web-stranici.

6. Zajednica mladih nastavlja pripremni ciklus kateheza za SHKM u Vukovaru, pod nazivom "Krist - nada naša". Četvrta kateheza, pod naslovom „Mojih pet minuta slave", održat će se u srijedu, 29. ožujka, u 20 sati, u dvorani Pastoralnog centra! Sudjelovanje je obvezno za sve prijavljene, a i svi ostali su dobrodošli!

7. Dođite na euharistijsko klanjanje četvrtkom, od 17 do 18,30 sati.

8. I ove korizme organiziramo akciju prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane. Svoje darove ili novčani prilog možete donijeti od četvrtka do subote, od 30. ožujka do 1. travnja, od 17,30 do 18,30 sati, u Pastoralni centar, a u nedjelju, 2. travnja, u školu, prije bilo koje mise. Pozivamo sve koji žele pomoći u pripremi i podjeli paketa da dođu u Pastoralni centar, u nedjelju, 2. travnja, nakon večernje mise.

9. Obiteljska zajednica naše Župe poziva vas na predavanje Velimira Jurkovića „Komunikacija u obitelji“, u prostorima škole Jure Kaštelana, u subotu, 1. travnja, u 16 sati.
    Ako imate djecu, a ne znate kome ih ostaviti na čuvanje, povedite i njih. Dok su roditelji na predavanju, djecu će animirati mladi naše župe.

10. Na prvu subotu obnavljamo posvetu Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

11. Velika uskrsna ispovijed bit će uoči Cvjetnice, u subotu, 8. travnja, od 16,30 do 18 sati, u školi. Misa će također toga dana biti u školi. Iskoristite ovu mogućnost!

12. Uskrsna ispovijed bolesnih i nemoćnih bit će u utorak, 11. travnja, od 9 sati.

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"