4. korizmena nedjelja

11. ožujka 2018.

4. korizmena nedjelja
  1. U akciji Hrvatskog Caritasa "Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u BiH" prikupili smo 3.200 kuna. Hvala svima!

2. Danas se spominjemo šesnaeste obljetnice smrti sluge Božjega kardinala Franje Kuharića, uzornog svjedoka bogoljublja, čovjekoljublja i domoljublja, Božjeg milosrđa i ljubavi. Tom prigodom kardinal Josip Bozanić, naš nadbiskup, predvodit će euharistijsko slavlje u zagrebačkoj Prvostolnici, večeras u 18 sati.

3. Tijekom korizme, sve do 28. ožujka, zagrebački bogoslovi u katedrali svakoga dana predvode molitvu krunice „Božjega milosrđa“ ispred replike originalne slike Milosrdnog Isusa iz Vilniusa. Molitva započinje u 15 sati, a poslije krunice mole se i zazivi Božjem milosrđu.
    Isus je rekao sv. Faustini Kowalskoj: „Ljudima dajem posudu s kojom trebaju dolaziti po milosti k izvoru milosrđa. Ta posuda je ova slika s potpisom: Isuse, uzdam se u Tebe!“ (Dnevnik, 327).

4. Križni put molimo utorkom i petkom u 18 sati.

5. Zajednica mladih na svojim okupljanjima srijedom u 20 sati obrađuje temu teologije tijela sv. Ivana Pavla II. Dođite!

6. U četvrtak, 15. ožujka, nakon mise, nastavljamo župnu katehezu za odrasle. To je drugi od tri susreta.

7. Pred nama je akcija prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane. Svoje darove ili novčani prilog možete donijeti od četvrtka do subote, od 15. do 17. ožujka, od 17 do 19 sati u Pastoralni centar, a u nedjelju, 18. ožujka, u školu, prije bilo koje mise.
    Pozivamo sve koji žele pomoći u pripremi i podjeli paketa da dođu u Pastoralni centar, u nedjelju, 18. ožujka, nakon večernje mise.

8. Novi susret djece školske dobi, u vjeronaučnoj dvorani, bit će sljedeće nedjelje, u 10,30 sati.

9. Uskrsna ispovijed bolesnih i nemoćnih bit će u petak, 23. ožujka, od 9 sati.
    'Velika ispovijed' za sve mlade i odrasle bit će u subotu, 24. ožujka, od 16 do 18 sati u školi. Misa će također toga dana biti u školi.

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"