4. nedjelja došašća - Badnjak

24. prosinca 2023.

1. U dobrotvornoj akciji „KOLAČI za MATIJU“, prikupljeno je 6200 eura.
    Još jednom hvala svima na odazivu i doprinosu.

2. U tjednu Caritasa, od 14. do 17. prosinca, prikupili smo i podijelili 19 paketa suhe hrane i higijenskih potrepština najugroženijim župljanima.
    Kolekta Nedjelje Caritasa iznosi 1035 eura, od kojih je 45% namijenjeno  za Župni Caritas, drugih 45% za Caritas Zagrebačke nadbiskupije, a preostalih 10% za djelovanje Hrvatskog Caritasa.
    Od ostalih vaših darova za Župni Caritas prikupljeno je još 650 eura.
    Hvala svim darovateljima, a posebno učenicima OŠ Jure Kaštelana!

3. Na četvrtu nedjelju u mjesecu molimo za mir: Svim na zemlji mir, veselje!

4. Danas je četvrta nedjelja došašća i ujedno Badnjak.
    Nedjeljne mise su ujutro u 9 i 11 sati, a božićne navečer u 20 i u 24 sata.
    Sutra na Božić mise su u 9 i 11 sati, a na Štefanje isto kao na Božić.

5. Svagdanja večernja misa, od srijede do subote, bit će u 18,30 sati. Sve mise do 7. siječnja bit će u školi.
    Župni ured neće biti otvoren do 8. siječnja. Za hitne slučajeve javite se svećeniku nakon mise.
    Euharistijsko klanjanje tijekom Božićnog vremena
    bit će četvrtkom i petkom, od 19 do 19,30 sati.
    Blagoslov obitelji nastavlja se po redovitom rasporedu. Uvijek se možete javiti radi promjene termina blagoslova.

6. Na Staru godinu, u nedjelju, 31. prosinca, slavi se Blagdan Svete obitelji. Blagoslov djece bit će na misi u 9 sati.
    Misu zahvalnicu slavit ćemo u 18,30 sati i tom prigodom objaviti župnu pastoralnu statistiku.

7. Na Novu godinu slavimo blagdan Bogorodice Marije i Svjetski dan mira. Mise su kao na Božić.

8. Blagoslov vode bit će uoči Bogojavljenja, u petak, 5. siječnja, u 18,30 sati. Ponesite sa sobom od kuće posudu (bocu) vode te, odvojeno, malo soli.

9. Na svetkovinu Bogojavljenja ili Sveta tri kralja obilježava se Dan Djela svetog djetinjstva, dječjeg misijskog djela. Uključimo se molitvom i darovima! Mise će biti isto kao na Božić, u 9 i 11 sati.

10. U nedjelju nakon Bogojavljenja slavimo blagdan Krštenja Gospodinova. Mise će biti po redovnom nedjeljnom rasporedu. Tom nedjeljom završava božićno vrijeme, a ujedno započinje vrijeme kroz godinu.
    Nakon toga možete raskititi borove.

11. Ispred ulaza u školu možete nabaviti novi broj Glasa koncila, Mali koncil, te kalendare za novu godinu.

12. Redoviti prilog Za potrebe Župe i godišnji Obiteljski dar možete donijeti u Župni ured ili uplatiti na račun Župe: HR3423400091110672315.

Blagovijest - James Tissot

19:30 biblijska zajednica

br. 651 | god. 15. | 28.4.2024.