4. nedjelja kroz godinu

29. siječnja 2017.

4. nedjelja kroz godinu
  1. Danas je novi susret djece školske dobi, u vjeronaučnoj dvorani, u 10,30 sati. Pozivamo svu djecu da se priključe!

2. Zajednica mladih i ove srijede nastavlja svojim ciklusom kateheza: "Brak i ljubav po Božjem naumu."
    Ovog tjedna tema je: "Ljubav bez žaljenja - svjedočanstvo Crystaline i Jasona Evert."
    Vidimo se u 20 sati u dvorani Pastoralnog centra!

3. U četvrtak je blagdan Prikazanja Gospodinova u hramu ili Svijećnica, koji se ujedno slavi kao Dan posvećenog života. Mise su u kapeli u 7 i 18 sati, a blagoslov svijeća bit će na početku svake mise.
    Svijeće sa zaštitom možete nabaviti već danas ili na blagdan prije mise.

4. Dođite na euharistijsko klanjanje četvrtkom, od 17 do 18 sati.

5. Pred nama je prvi petak u mjesecu, peti u našoj pobožnosti Devet prvih petaka. Toga dana svećenik pohađa bolesnike.

6. U petak, 3. veljače, spomendan je Sv. Blaža - biskupa i mučenika. Nakon mise bit će blagoslov grla.

7. Na prvu subotu obnavljamo posvetu Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

8. Na prvu nedjelju u mjesecu molimo za duhovna zvanja.

9. Na prvu nedjelju veljače slavi se Dan života. Roditelji su suradnici Božji u darivanju života. Preporučimo Bogu Ocu da obitelji prihvaćaju i žive taj dar.

10. Na Stepinčevo mise su u našoj Župi u 7 i u 17,30 sati, a nakon večernje mise je susret molitelja Žive krunice. Središnja proslava je u katedrali u 19 sati.
    Budući da je na ovogodišnje Stepinčevo 18. rođendan naše Župe, vanjska proslava bit će u nedjelju, 12. veljače, misom u 11 sati.

11. Na blagdan Gospe Lurdske i Svjetski dan bolesnika, 11. veljače, pozivamo bolesnike na susret s medicinskim osobljem, uz mjerenje tlaka i šećera u krvi, od 8 do 10 sati Pastoralnom centru. Pozovite bolesnike na molitvu pred Presvetim, u 17 sati, te slavlje bolesničkog pomazanja pod misom u 18 sati, u školi.

12. Čekajući proglašenje Stepinčeve svetosti i gradnju crkve", naša je župna zajednica dospjela i u Glas Koncila!
    Želite li saznati više o nama, neobičnoj povijesti naše Župe, našim kušnjama, nadama za budućnost, ali i o redovnom, za naše prilike vrlo bogatom vjerskom životu na Trnjanskoj Savici, nabavite novi broj (od 29. siječnja).

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale