4. nedjelja kroz godinu

31. siječnja 2021.

1. Novi susret djece mlađe školske dobi, do 4. razreda, bit će sljedeće nedjelje, u 10,15 sati.

2. I ovog će tjedna, od utorka do petka, biti misa u 17 sati. Koji možete, dođite na tu misu. Kapela se otvara u 16,30 sati. Župni ured otvoren je pola sata nakon svake mise. Euharistijsko klanjanje je četvrtkom između dvije mise, od 17,30 do 18,30 sati.

3. U utorak, 2. veljače, blagdan je Prikazanja Gospodinova u hramu ili Svijećnica, koji se ujedno slavi kao Dan posvećenog života. Mise će biti u 7,30, 17 i 18,30 sati, a blagoslov svijeća koje ćete sami donijeti, bit će na početku svake mise.

4. Od 2. veljače upisujemo mise za cijelu godinu. Kod upisa više misa nije moguće upisati više od dvije nedjeljne mise.

5. U srijedu je spomendan sv. Blaža. Nakon svake mise bit će blagoslov grla.

6. Pred nama je prvi petak. Toga dana posjećujemo bolesne i nemoćne. Nakon večernje mise započinje cjelonoćno klanjanje, koje završava u subotu, u 7,30 sati.

7. Na prvu subotu obnavljamo posvetu naše Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

8. Na prvu nedjelju svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

9. Na prvu nedjelju veljače slavi se Dan života. Roditelji su suradnici Božji u darivanju života. Preporučimo Bogu Ocu da obitelji prihvaćaju i žive taj dar.

10. Na Stepinčevo, 10. veljače, u našoj će Župi mise biti u 7,30 i 19 sati. Središnja proslava je ispred katedrale u 17 sati. Devetnica u Krašiću započinje 1. veljače, a trodnevnica će umjesto u katedrali biti u crkvi sv. Ivana XXIII., u Dubravi, od 7. veljače. Zahvalimo Gospodinu na brojnim milostima, te molimo za proglašenje Stepinca svetim i izgradnju župne crkve, ali i za obnovu porušenih i oštećenih crkava i kuća, te što skoriji završetak pandemije.

11. Povodom Svjetskog dana bolesnika, koji se slavi na blagdan Gospe Lurdske, pozivamo bolesnike u subotu, 13. veljače, od 8 sati, u školu, na susret s medicinskim osobljem, uz mjerenje tlaka i šećera u krvi. Slavlje bolesničkog pomazanja bit će pod misom u 11 sati.

12. Prilog za nedjeljnu milostinju možete staviti u košaricu kod ulaznih vrata.

13. Prilog za stradale u potresu možete staviti u posebno označenu košaricu. Prikupljanje pomoći nastavlja se do daljnjega.

14. Prilog za potrebe Župe (obiteljski dar, lukno, redovina i sl.) možete uplatiti na žiroračun Župe, IBAN: HR3423400091110672315.

Opsjednut čovjek u sinagogi - James Tissot

10:00 misa posvete ulja