4. nedjelja kroz godinu

30. siječnja 2022.

Rub brijega blizu Nazareta - James Tissot
  1. Župni ured otvoren je od utorka do petka, nakon mise.
    Euharistijsko klanjanje je četvrtkom nakon mise.

2. U srijedu, 2. veljače, blagdan je Prikazanja Gospodinova u hramu ili Svijećnica, koji se ujedno slavi kao Dan posvećenog života. Mise će biti u 10, 17 i 18,30 sati, a blagoslov svijeća koje ćete sami donijeti, bit će na početku svake mise. Molimo za sve koji su svoj život posvetili Bogu u bilo kojem obliku posvećenog života.

3. U četvrtak je spomendan sv. Blaža, a mise su u 17 i 18,30 sati. Nakon svake mise bit će blagoslov grla.

4. Pred nama je prvi petak, peti u zajedničkoj pobožnosti '9 prvih petaka'. Nakon mise bit će cjelonoćno klanjanje pred Presvetim, koje završava euharistijskim blagoslovom i misom u subotu u 7,30 sati.

5. Na prvu subotu obnavljamo posvetu naše Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

6. Novi susret djece mlađe školske dobi, do 4. razreda, bit će u subotu, u 9 sati.

7. Na prvu nedjelju svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

8. Na prvu nedjelju veljače slavi se Dan života. Roditelji su suradnici Božji u darivanju života. Preporučimo Bogu Ocu da obitelji prihvaćaju i žive taj dar.

9. Na Stepinčevo, 10. veljače, u našoj će Župi mise biti u 10 i 18,30 sati. Središnja proslava je ispred katedrale u 17 sati.
    Zahvalimo Gospodinu na svim milostima, molimo za proglašenje Stepinca svetim i izgradnju župne crkve, te za što skoriji završetak pandemije.

10. Povodom Svjetskog dana bolesnika, koji se slavi na blagdan Gospe Lurdske, pozivamo bolesnike u subotu, 19. veljače, na susret s medicinskim osobljem, uz mjerenje tlaka i šećera u krvi. Slavlje bolesničkog pomazanja bit će pod misom u 10 sati.

11. Prilog za nedjeljnu milostinju i prilog za stradale u potresu možete staviti u košarice ispred ulaza u Župni ured.

12. Prilog za potrebe Župe (obiteljski dar, lukno, redovina i sl.) možete donijeti u Župni ured ili uplatiti na žiroračun Župe, IBAN: HR3423400091110672315.

19:00 euharistijsko klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.