4. VAZMENA

26. travnja 2015.

4. VAZMENA
  1. Pod geslom „Izlazak – temeljno iskustvo zvanja“, Crkva danas slavi 52. svjetski dan molitve za duhovna zvanja. Molimo za sve bogoslove i sjemeništarce, a posebno za Marka Dominića, Domagoja Tujmera i Matiju Juriča.
  2. Danas su u našoj župi gosti iz terapijske zajednice „Moji dani“. To je Udruga za prevenciju ovisnosti o opojnim drogama, te pomoć ovisniku i povremenom uzimatelju opojne droge i njihovim obiteljima. Više na: www.mojidani.hr
  3. Danas se održava hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije u našu prvostolnicu. Euharistijsko slavlje u 18 sati predvodi kardinal Josip Bozanić.
    Osim svjedočanstva vjere, ovo će hodočašće biti i zajednička molitva za proglašenje svetim bl. Alojzija Stepinca.
  4. Roditeljski sastanak za prvopričesnike bit će u utorak, 28. travnja, u 19 sati.
  5. Zajednica mladih na svojim susretima, srijedom u 20 sati, obrađuje temu: „Sveti sakramenti – vidljiva Božja ljubav“. Tema ovotjednog susreta je: „Sveta misa ili euharistija – spomen-čin i žrtva i gozba i prisutnost“.
  6. Euharistijsko klanjanje je četvrtkom od 17 do 18,30 sati.
  7. Od 1. svibnja večernje mise radnim danom i nedjeljom započinju u 19 sati.
  8. Započinju svibanjske pobožnosti. Dođite svaki dan na marijansku krunicu i litanije prije večernje mise, u 18,15 sati.
  9. Ovoga tjedna je prvi petak u mjesecu, osmi u našoj pobožnosti Devet prvih petaka. Toga dana posjećujemo bolesnike koji žele primiti sakramente ispovijedi, pričesti i bolesničkog pomazanja.
  10. Na prvu subotu u mjesecu obnavljamo posvetu župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.
  11. Slavlje krizme bit će u subotu, 2. svibnja, u 10,30 sati. Krizmatelj je mons. Josip Oslić, kanonik i arhiđakon Katedralnog arhiđakonata. Molimo za krizmanike, njihove obitelji i kumove!
  12. Hrvatska dominikanska provincija poziva na 7. obnovljeno hodočašće kruničara na Mariju Bistricu, u subotu, 2. svibnja. Karte se po cijeni od 30 kuna mogu kupiti na samostanskoj porti, Kontakova 1.
  13. Sljedeće nedjelje održat će se susret djece školske dobi u Pastoralnom centru, s početkom u 10,30 sati. Pozivamo djecu da se uključe!
  14. U petak, 8. svibnja, u našoj će župi biti cjelodnevno euharistijsko klanjanje.
  15. Ženidbu namjeravaju sklopiti: Daniel SCHIEL iz Zagreba (sin Dalibora i Jadranke, r. Herak), rkt. i Dina Marija BUDAK iz Zagreba (kći Dragutina i Ane, r. Glavač), rkt.

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"