4. Vazmena nedjelja

7. svibnja 2017.

4. Vazmena nedjelja
  1. Pod geslom „U misiji pod vodstvom Duha“ Crkva danas slavi 54. svjetski dan molitve za duhovna zvanja. Osim molitve, nakon mise ćemo prikupljati i novčanu pomoć za naša sjemeništa.

2. Kao i svake prve nedjelje u mjesecu, krunicu prije mise u 11 sati predvode djeca uz pomoć roditelja. Pridružite se molitvi i podržite ih.

3. Mladi Zagrebačke nadbiskupije okupit će se na tradicionalnom hodočašću u prvostolnici, večeras u 19 sati.

4. Marijanske svibanjske pobožnosti započinju svakog dana u 17,50 sati.

5. U ponedjeljak, 8. svibnja, na rođendan bl. Alojzija Stepinca, u našoj će župi biti cjelodnevno euharistijsko klanjanje.
    U 9 sati je misa, a potom izlaganje Presvetog na osobno i zajedničko štovanje. Svečano klanjanje s blagoslovom bit će od 17,30 do 18,30 sati. Nađite vremena, dođite i pozovite druge! Zahvalimo Isusu na svim milostima! Po zagovoru našega Blaženika, molimo za Božju proslavu na Savici, osobito izgradnjom župne crkve!

6. Mjesečni susret molitelja žive krunice održat će se u srijedu, 10. svibnja, nakon mise. Pozivamo i druge župljane, koji su spremni dnevno izmoliti jednu deseticu krunice za izgradnju naše Župne crkve, da se pridruže.

7. Istoga dana započinjemo trodnevnu pripravu za proslavu blagdana Gospe Fatimske i stote obljetnice Marijinih ukazanja u Fatimi, 13. svibnja 1917.

8. I zajednica mladih toga dana planira susret na temu stote obljetnice Fatime.

9. Euharistijsko klanjanje je četvrtkom od 17 do 18,30 sati.

10. Roditeljski sastanak za krizmanike bit će u četvrtak, 11. svibnja, u 19,30 sati.

11. U subotu, 13. svibnja, Klub veterana 148. br. HV-a organizira pohod Bleiburgu, Teznom i Maclju. I ove je godine pokrovitelj obilježavanja Hrvatski sabor. Cijena posjeta (autobus, ručak i piće) je, uz zahvalnost svim podupirateljima, 150 kn. Potrebna je osobna iskaznica. Obavijesti na plakatu ili na telefon 098/224-719 (Drago).

12. Novi susret djece školske dobi bit će sljedeće nedjelje. Pozivamo djecu da se uključe!

13. Nastavljamo prikupljati sredstva za nabavku prijenosnog razglasa.
    Do petka, 5. svibnja, prikupljeno je 14.480 kuna!

14. Ženidbu namjeravaju sklopiti:
    Ivan OBUĆINA iz Zagreba (sin Ivana i Mire dj. Spajić), rkt. i
    Iva BORAS iz Zagreba (kći Vinka i Kamile dj. Herceg), rkt.

15. U ponedjeljak, 8. svibnja, u 19:00 sati je podjela haljinica u prostorima pastoralnog centra. Ovaj tjedan ćemo pomaknuti sat vjeronauka na četvrtak 11. svibnja prema rasporedu grupa kao i dosada. Grupa A u 15:00 sati; Grupa B u 15:40 sati; Grupa C u 16:20.

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale