5. nedjelja kroz godinu

7. veljače 2021.

Sav je grad nagrnuo k njegovim vratima - James Tissot
  1. Na prvu nedjelju svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

2. Na prvu nedjelju veljače slavi se Dan života. Roditelji su suradnici Božji u darivanju života. Preporučimo Bogu Ocu da obitelji prihvaćaju i žive taj dar.

3. Danas je novi susret djece mlađe školske dobi, do 4. razreda, u 10,15 sati.

4. I ovog će tjedna, od utorka do petka, biti misa u 17 sati. Koji možete, dođite na tu misu.
    Kapela se otvara u 16,30 sati.
    Župni ured otvoren je pola sata nakon svake mise.
    Euharistijsko klanjanje
    je četvrtkom između dvije mise, od 17,30 do 18,30 sati.

5. U utorak, 9. veljače, održat će se sjednica Župnoga pastoralnog vijeća. Sjednica započinje misom u 18,30 sati.

6. Na Stepinčevo, u srijedu, 10. veljače, u našoj će Župi mise biti u 7,30 i 19 sati. Središnja proslava je ispred katedrale u 17 sati. Zahvalimo Gospodinu na brojnim milostima, te molimo za proglašenje Stepinca svetim i izgradnju župne crkve, ali i za obnovu porušenih i oštećenih crkava i kuća, te što skoriji završetak pandemije.

7. Povodom Svjetskog dana bolesnika, koji se slavi na blagdan Gospe Lurdske, pozivamo bolesnike u subotu, 13. veljače, od 8 sati, u školu, na susret s medicinskim osobljem, uz mjerenje tlaka i šećera u krvi. Slavlje bolesničkog pomazanja bit će pod misom u 11 sati.

8. Novi susret učenika od 5. do 7. razreda OŠ-a održat će se u subotu, 13. veljače, od 9 do 10 sati.

9. Na drugu nedjelju svoje molitve i žrtve prikazujemo za naše obitelji.

10. Na drugu nedjelju veljače slavi se Svjetski dan braka. Čestitamo svim bračnim parovima, te molimo da cijelo naše društvo sve bolje prepoznaje vrijednost i svetost crkvenog braka.

11. Korizma započinje na Pepelnicu ili Čistu srijedu, 17. veljače. Mise će u našoj kapeli biti u 7,30, 17 i u 18,30 sati.
    Na Pepelnicu je zapovijedani post i nemrs, a zapovijedani nemrs je i u sve petke u korizmi. Razmislite o najprikladnijoj pokori.

12. Prilog za nedjeljnu milostinju možete staviti u košaricu kod ulaznih vrata.

13. Prilog za stradale u potresu možete staviti u posebno označenu košaricu. Prikupljanje pomoći nastavlja se do daljnjega.

14. Prilog za potrebe Župe (obiteljski dar, lukno, redovina i sl.) možete uplatiti na žiroračun Župe, IBAN: HR3423400091110672315.

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale