500 brojeva župnog Listića

6. lipnja 2021.

Dragi župljani,

zahvalan sam dragom Bogu za puno toga, a danas posebno za sve milosti koje nam je dao po ovom župnom nedjeljnom liturgijsko-pastoralnom listiću, koji izlazi već dvanaestu godinu zaredom.

Ako ne računamo nekoliko brojeva koje je, 2001. godine, uredio prvi župnik, vlč. Dragutin Cerovečki, ovo je jubilarni, 500-ti broj, prema nizu koji je započeo prijašnji župnik, vlč. Vjekoslav Jakopović, 3. listopada 2009. godine, o desetoj obljetnici Stepinčeve beatifikacije. Iz Uvoda toga prvog broja prenosim:

Da bismo pokazali živost naše Župe i prisutnost Božje riječi u našem svakodnevnom životu te bolje upoznali što i kako je bl. Alojzije Stepinac govorio svome puku onda te da bismo mogli uvidjeti svevremenu vrijednost njegovih stavova i uvjerenja, odlučili smo župnim listićima približiti Blaženikovu riječ vama, našim župljanima. Riječ koju je izgovarao u raznim prigodama, riječ koja je grmjela iz naše prvostolnice ... Riječ Božja koja je i nakon Stepinčeve mučeničke smrti odzvanjala iz usta njegovih nasljednika dugi niz godina kad je Božji nauk bio prognan i zamijenjen materijalističkim naukom, a odzvanja i danas u slobodnoj domovini.

… Liturgijsko-pastoralni listić koji je u vašim rukama pomoći će svima nama da se kao župna zajednica još više povežemo međusobno, da budemo upoznati sa sadržajima vjere koju nam nudi župna zajednica te da budemo redovito obaviješteni o životu i radu Župe bl. Alojzija Stepinca u Zagrebu. Želimo, i od Boga molimo, da ova Župa posvećena našem hrvatskom Blaženiku u vremenu koje je pred nama doživi mnoge lijepe i radosne trenutke učvršćujući sve nas u crkvenom i župnom zajedništvu!

Možda neki od vas ne čuvaju kod kuće sve listiće, pa podsjećam na dosadašnje jubilarne brojeve:
100. – 11. prosinca 2011.
200.- 27. travnja 2014.
300. – 30. listopada 2016.
400. – 7. travnja 2019.

Tijekom pandemije, od ožujka 2020. godine, Listić izlazi svake nedjelje samo u digitalnom obliku i redovito je dostupan na našem mrežnom sjedištu.

Hvala svim suradnicima i čitateljima!

vlč. Antun Vukmanić, župnik

Broj 500

18:30 roditeljski sastanak za krizmanike - učenike 8. razreda
19:00 euharistijsko klanjanje

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.