6. vazmena nedjelja

1. svibnja 2016.

6. vazmena nedjelja
  1. Prošle nedjelje prikupljeno je 1.500 kuna za pomoć ukrajinskom narodu. Hvala svim darovateljima!

2. Danas započinju svibanjske pobožnosti. Dođite svakog dana na marijansku krunicu i litanije prije večernje mise, u 18,15 sati.

3. Zajednica mladih nastavlja svoje susrete srijedom u 20 sati, ciklusom odnosa kršćanstva i drugih religija. Veselimo se tvojem dolasku!

4. Euharistijsko klanjanje je četvrtkom od 18 do 19 sati.

5. U četvrtak, 5. svibnja, svetkovina je Uzašašća. Toga će se dana održati 17. sjednica Župnoga pastoralnog vijeća, a započinje misom u 19 sati.

6. Ovoga tjedna je prvi petak u mjesecu, osmi u našoj pobožnosti Devet prvih petaka.
    Toga dana posjećujemo bolesnike koji žele primiti sakramente ispovijedi, pričesti i bolesničkog pomazanja.

7. U subotu, 7. svibnja, održava se 8. obnovljeno hodočašće kruničara na Mariju Bistricu.
    Polazak je ispred škole u 8 sati. Karte po cijeni od 50 kuna mogu se kupiti u Župnom uredu.

8. Na prvu subotu obnavljamo posvetu Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

9. Druga nedjelja u svibnju slavi se kao Majčin dan. Izvrsna prilika da majkama iskažemo poštovanje i zahvalnost!
    Novi susret djece školske dobi bit će u Pastoralnom centru, u 10,30 sati.

10. U nedjelju, 8. svibnja, na rođendan bl. Alojzija Stepinca, u našoj će župi biti cjelodnevno euharistijsko klanjanje.
    Program u školi započinje misom u 11 sati, a nakon toga će biti izloženo Presveto na osobno i zajedničko štovanje. Svečano klanjanje s blagoslovom bit će od 18 do 19 sati.
    Nađite vremena, dođite i pozovite druge! Zahvalimo Isusu na svim milostima! Molimo za proglašenje Stepinca svetim i za izgradnju naše župne crkve!

11. U subotu, 14. svibnja, Klub veterana 148. br. organizira pohod Bleiburgu, Teznom kod Maribora i Maclju. Sv. misu na Bleiburškom polju predvodit će banjolučki biskup Franjo Komarica, a pokrovitelj ovogodišnjeg obilježavanja je Hrvatski sabor. Cijena posjeta (autobus, ručak i piće) je, uz zahvalnost svim podupirateljima, 150 kn. Obavijesti na plakatu ili na telefon 098/224-719 (Drago).

12. Ženidbu namjeravaju sklopiti:
    Josip ŠTIVIČIĆ iz Dugog Sela (sin Stjepana i Branke dj. Bešlić), rkt. i
    Ana BERGMAN iz Zagreba (kći Većeslava i Dubravke dj. Šimac), rkt.

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.