6. Vazmena nedjelja

6. svibnja 2018.

6. Vazmena nedjelja
  1. Marijanske svibanjske pobožnosti započinju svakog dana u 17,50 sati.

2. U našoj Župi danas započinje proslava 120. obljetnice rođenja bl. Alojzija Stepinca, a svečani program održava se u 16 sati, u našoj privremenoj nedjeljnoj crkvi:

1. Zajednica djece školske dobi posebno se potrudila i pripremila prigodnu priredbu, uz kratku predstavu Lojzekovi školski dani.
    2. Mr. sc. Tvrtko Beus održat će predavanje: Sv. Ivan Pavao II. o bl. Alojziju Stepincu. Poruke za današnje vrijeme.
    3. U svečanom programu predstavit ćemo drugo preuređeno izdanje Župnog molitvenika.

3. U utorak, 8. svibnja, na 120. obljetnicu rođenja bl. Alojzija Stepinca, bit će naše godišnje cjelodnevno euharistijsko klanjanje. U 9 sati je misa, a potom izlaganje Presvetog na osobno i zajedničko štovanje. Svečano klanjanje s blagoslovom bit će od 17,30 do 18,30 sati.
    Nađite vremena, dođite i pozovite druge! Zahvalimo Isusu na svim milostima! Po zagovoru našega svetoga Blaženika, molimo za Božju proslavu na Savici, osobito izgradnjom crkve i Crkve!

4. Zajednica mladih na svojim okupljanjima srijedom u 20 sati obrađuje temu teologije tijela sv. Ivana Pavla II. Dođite!

5. U četvrtak, 10. svibnja, svetkovina je Uzašašća. Mise su u 9 i 18,30 sati,a klanjanje od 17 do 18,30 sati.
    Nakon mise održat će se mjesečni susret molitelja žive krunice.

6. Također u četvrtak, 10. svibnja, održat će se posljednja sjednica Župnoga pastoralnog vijeća u ovom sazivu.
    Nakon isteka petogodišnjeg mandata slijedi izbor novog ŽPV-a.

7. Slavlje krizme bit će u subotu, 19. svibnja, u 10,30 sati.
    Krizmatelj je preč. Tomislav Subotičanec, moderator Nadbiskupskog duhovnog stola.
    Toga dana nema večernje mise.

8. U subotu, 9. lipnja, organiziramo hodočašće u Padovu. Polazak je u ponoć, a cijena je 240 kn.

9. Ženidbu namjeravaju sklopiti:
    Mladen JANJIĆ iz Zagreba (sin Milivoja i Drene dj. Dukić), prav. i
    Ivana RADIĆ JANJIĆ iz Zagreba (Mirka i Vesne dj. Petanjek), rkt.

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"