7. Vazmena nedjelja

28. svibnja 2017.

7. Vazmena nedjelja
  1. Crkva danas obilježava 51. svjetski dan sredstava društvenoga priopćavanja. Ovom je prigodom Sveti Otac uputio poruku pod naslovom: "Ne boj se jer ja sam s tobom (Iz 43, 5). Priopćivanje nade i povjerenja u našem dobu“.

2. Danas je novi susret djece školske dobi u Pastoralnom centru, u 10,30 sati. Pozivamo djecu da se uključe!

3. Proslava svetkovine Majke Božje od Kamenitih vrata, zaštitnice grada Zagreba, bit će u srijedu 31. svibnja.
    Euharistijsko slavlje u prvostolnici u 19 sati predvodit će kardinal Blase Joseph Cupich, čikaški nadbiskup.
    Nakon mise uslijedit će procesija sa svijećama od katedrale, Bakačevom ulicom, Trgom bana Josipa Jelačića te Ilicom, Mesničkom, Trgom sv. Marka do Kamenitih vrata, gdje će svečanost završiti molitvom i blagoslovom.
    Procesijski hod završit će molitvom pred likom Majke Božje od Kamenitih vrata. Toga je dana u našoj župi misa u 17,30 sati.

4. Euharistijsko klanjanje je četvrtkom od 17 do 18,30 sati.

5. Ovoga je tjedna prvi petak u mjesecu, zadnji u našoj pobožnosti Devet prvih petaka. Toga dana posjećujemo bolesnike koji žele primiti sakramente. Svetu misu prikazujemo za dobročinitelje i potrebite u našoj Župi.

6. Na prvu subotu u mjesecu obnavljamo posvetu naše Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

7. Na prvu nedjelju u mjesecu svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

8. Najavljujemo Caritasovu akciju prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane: od 8. do 11. lipnja.

9. U subotu, 10. lipnja, hodočastimo u marijansko svetište Krasno na gornjem Velebitu. Nakon hodočasničkog dijela slijedi izlet na izvor Gacke i grad Otočac. Polazak je u 7 sati, a cijena od 170 kuna uključuje prijevoz i ručak bez pića.

18:30 roditeljski sastanak za krizmanike - učenike 8. razreda
19:00 euharistijsko klanjanje

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.