7. Vazmena nedjelja

13. svibnja 2018.

7. Vazmena nedjelja
  1. Crkva danas obilježava 52. svjetski dan sredstava društvenoga priopćavanja. Ovom je prigodom Sveti Otac uputio poruku pod naslovom: Istina će vas osloboditi. Lažne vijesti i novinarstvo mira.

2. Druga nedjelja u svibnju slavi se kao Majčin dan. Izvrsna prilika da majkama iskažemo poštovanje i zahvalnost!
    Novi susret djece školske dobi bit će u Pastoralnom centru, u 10,30 sati.
    Pozivamo djecu da se uključe!

3. Ovih dana istječe petogodišnji mandat Župnoga pastoralnog vijeća. (Više na str. 3.) Hvala svim dosadašnjim vijećnicima!
    Izbori za novo Župno pastoralno vijeće održat će se u nedjelju, 27. svibnja.
    Voditelji pojedinih župnih skupina su po službi članovi ŽPV-a, a druge treba izabrati. Pravo izbora ima svaki župljanin koji je navršio 18 godina i primio sakramente inicijacije.
    Kandidatura se podnosi putem obrasca na internetskoj stranici ili popunjavanjem Izjave o prihvaćanju kandidature koju možete uzeti na stoliću za tisak, a predati u Župnom uredu.
    Rok za prijavu je četvrtak, 17. svibnja.

4. Marijanske svibanjske pobožnosti započinju svakog dana u 17,50 sati.

5. Zajednica mladih „Duhovni kutak“ organizira molitvenu večer za mlade u ponedjeljak, 14. svibnja. Program započinje nagovorom u 19,30 sati, slijedi sveta misa i euharistijsko klanjanje. Susret predvodi don Marinko Miličević.

6. Slavlje krizme bit će u subotu, 19. svibnja, u 10,30 sati.
    Krizmatelj je preč. Tomislav Subotičanec, moderator Nadbiskupskog duhovnog stola.
    Toga dana nema večernje mise.

7. Slavlje prve pričesti bit će u subotu, 26. svibnja, u 10,30 sati. Prvopričesnike preporučujemo u vaše molitve!
    Toga dana nema večernje mise.

8. U subotu, 9. lipnja, organiziramo hodočašće u Padovu. Polazak je u ponoć, a cijena je 240 kn.

9. O 120. obljetnici rođenja i 20. obljetnici beatifikacije kardinala Alojzija Stepinca, izdali smo 2. preuređeno izdanje Župnog molitvenika. Hvala svim suradnicima!
    Sada ima 150 stranica.Cijena: 20 kuna.

10. U subotu, 19. svibnja 2018. godine, u Zagrebu će se održati treći nacionalni hod za život pod geslom: Hod za život, obitelj i Hrvatsku. Taj Hod, kao plod građanske inicijative koja je okupila brojne laike iz raznih udruga i pokreta, nastoji promicati vrijednost otajstva ljudskoga života, s posebnom osjetljivošću za začetu i još nerođenu djecu, za majke i obitelji u hrvatskome društvu. Hod je javno očitovanje zauzetosti za vrjednote koje su temeljne za budućnost domovine Hrvatske.

»Gospodine, svojim si Duhom stvorio svijet, a kruna stvaranja je čovjek što si ga stvorio na svoju sliku. Daj nam snagu istoga Duha da se u hrvatskome društvu zauzimamo za otajstvo ljudskoga života i za dostojanstvo čovjeka od začeća do naravne smrti, molimo te«.

»Gospodine, ti muškarce i žene pozivaš da žive svetost bračnoga zajedništva. Povjeravamo ti naše obitelji, njihove radosti i boli. Svojim ih Duhom nadahnjuj i jačaj da budu otvorene za primanje novoga života, molimo te«.

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"