ADVENTSKA DUHOVNA OBNOVA ZA MLADE

21. studenoga 2009.

ADVENTSKA DUHOVNA OBNOVA ZA MLADE

Skupina mladih iz naše Župe u petak, 20. studenog 2009. godine, uputila se u Varaždin na adventsku duhovnu obnovu pod motom: „Duh Sveti u životu Isusova učenika“, koju je organizirala naša Župa, a voditelj je bio župnik Vjekoslav Jakopović. Duhovna obnova u Varaždinu nešto je što su mladi Župe željno iščekivali, pa je i odaziv bio prilično velik. Okupilo nas se dvadeset i sedmero. Bili smo smješteni u novom duhovnom centru sestara uršulinki, koje su nas s veseljem dočekale i srdačno primile. Nakon što smo se smjestili u prostorije centra, program je započeo molitvom i uvodnim razmatranjem. Voditelj duhovne obnove, naš župnik, pripremio nam je mnogo duhovnog sadržaja kojim nas je htio duhovno pripraviti ne samo za ovogodišnje slavlje Božića već i za naš odgovoran kršćanski život svakoga dana. Kroz kratak ispit savjesti i mogućnost za pomirenje s Bogom u sakramentu ispovijedi, razmatrali smo značenje pojma grijeha te kakav je naš odnos s Bogom i bližnjima s obzirom na to da smo svakodnevno pritisnuti različitim mogućnostima među kojima se u odabiru često susrećemo i s onim što je korisno jedino nama i našim sebičnim ciljevima. Također, razmišljali smo i o divnom daru koji nam je sam Bog darovao, a to je sakrament svete ispovijedi,  te na što je potrebno svratiti pozornost tijekom ispita savjesti i pripreme za sam sakrament. Zajedno smo promišljali o Božjim zapovijedima koje svakom dobrom kršćaninu služe kao putokaz kroz život. Večernji dio programa duhovne obnove završio je s nekoliko duhovnih pjesama te smo tako duhovno okrijepljeni krenuli na počinak.

Sljedećeg jutra dočekao nas je slastan doručak nakon kojeg smo nastavili s našim programom. Jutarnja kateheza i radionice bile su posvećene Duhu Svetom, koji nam pomaže da odrastemo u odgovorne i angažirane vjernike s posebnim naglaskom na našu nezamjenjivu ulogu u životu crkvene zajednice i sazrijevanje u njoj. Vrhunac naše obnove, kao i čitavog dana, bilo zajedničko euharistijsko slavlje u kapelici duhovnoga centra. Zajedničkom pripremom i animacijom za sv. misu konkretno smo pokazali svoju spremnost na vlastiti angažman u liturgiji, što nam je pomoglo i za buduće vrijeme koje je pred nama. Nakon sv. mise smo ručali i tako završili svoj duhovni program toga dana, a potom smo krenuli u kratko razgledavanje grada Varaždina koji je, usput rečeno, bogat kulturnim znamenitostima i umjetničkim vrijednostima koje je važno vidjeti i prepoznati. Uz toplu čokoladu, kavu i pokoji kolačić u samom centru grada, svi smo zajedno na koncu krenuli natrag u Zagreb.  Duhovna obnova u Varaždinu nešto je što nam je svima ostalo u lijepom sjećanju te se veselimo svakoj budućoj duhovnoj obnovi!

TAGOVI: mladi , molitva

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.