BOGOJAVLJENJE

6. siječnja 2019.

BOGOJAVLJENJE
  1. Na svetkovinu Bogojavljenja Crkva slavi Dan sv. Djetinjstva. Od osnutka Djela sv. Djetinjstva prošlo je 175 godina. U početku maleno poput gorušičinog zrna, izraslo je u veliko djelo razgranato gotovo po cijelome svijetu. Bogu hvala na svemu dobrome! Danas Papinsko misijsko djelo sv. Djetinjstva podupire više od 2.500 projekata vezanih uz djecu u različitim misijskim zemljama: izgradnja škola, sirotišta i bolnica, pomaganje različitih dječjih duhovnih projekata po župama, dječjih pokreta i udruženja.
    Pod geslom "Djeca pomažu djeci", ovi projekti su predstavljeni od strane nacionalnih ravnatelja Papinskih misijskih djela, ali su najprije podržani i ovjereni od strane mjesnih biskupa iz misijskih zemalja, te na kraju svi dobivaju svoju završnu potvrdu od Vijeća ravnatelja Papinskih misijskih djela u Rimu. Sve to jamči crkvenost, tj. cjelokupno saznanje i sigurnost izvođenja projekata, sve do njihove uspješne realizacije.
    Uključimo se molitvom, a novčane priloge prikupljat ćemo nakon mise!

2. Na prvu nedjelju svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

3. Blagoslov obitelji odvija se prema objavljenom rasporedu.
    I ove godine u blagoslovu pomažu isusovac p. Zdravko Jelušić, iz Palmotićeve, te naš bogoslov Marko Dominić.
    Blagoslov započinje svagdanom u 9 sati, nedjeljom u 14 sati, te završava najkasnije u 21 sat.
    Sve ostale informacije potražite na zasebnom listiću s rasporedom blagoslova.

4. Oni župljani koji se nisu ranije prijavili ili nisu bili kod kuće na dan blagoslova mogu se javiti za naknadni termin, 12. ili 19. siječnja.

5. Župni ured je otvoren od utorka do petka, od 17 do 18 sati.
    Za vrijeme blagoslova obitelji neće biti euharistijskog klanjanja četvrtkom.

6. Mjesečni susret molitelja žive krunice održat će se u četvrtak, 10. siječnja, nakon mise u školi. Pozivamo i druge župljane koji su spremni dnevno izmoliti jednu deseticu krunice za izgradnju naše Župne crkve da se pridruže ovom „Vijencu žive krunice“ i dođu na susret.

7. Sljedeće nedjelje slavimo blagdan Krštenja Gospodinova. Tom nedjeljom završava božićno vrijeme, a ujedno započinje vrijeme kroz godinu.
    Nakon toga možete raskititi borove.

8. Do sada smo za nabavku glazbenog instrumenta za naše zborove prikupili 7.420 od 8.000 kuna. Hvala svim darovateljima!

9. Prilog za potrebe Župe (obiteljski dar, lukno, redovina i sl.) možete uplatiti na žiro račun Župe, IBAN: HR342340009111067231

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale