DUHOVI

24. svibnja 2015.

Jean II Restout - Pentecôte

1. Svibanjske pobožnosti su svakoga dana u 18,15 sati.
  2. Današnjom svetkovinom završava vazmeno vrijeme crkvene liturgijske godine te se nastavlja vrijeme kroz godinu: misna su čitanja od 8. tjedna, a u časoslovu je Psaltir IV. tjedna.
  3. Sutra započinje ljetni kvatreni tjedan u kojem su vjernici pozvani na intenzivniju molitvu te djela pokore i ljubavi. Tjedan je posvećen molitvi za posvetu ljudskoga rada i za urod zemlje. Kvatreni tjedan završava misom u subotu, 30. svibnja.
  4. Zajednica mladih na svojim susretima, srijedom u 20 sati, obrađuje temu: "Sveti sakramenti – vidljiva Božja ljubav''. Tema ovotjednog susreta je „Sakrament ženidbe – Što Bog združi čovjek neka ne rastavlja“.
  5. Euharistijsko je klanjanje četvrtkom od 17 do 19 sati.
  6. U subotu, 30. svibnja, hodočastimo na Trsat. Polazak je u 6 sati, a cijena 100 kn.
    Večernja misa bit će u školi.
  7. Svetkovina Majke Božje od Kamenitih vrata slavi se u nedjelju, 31. svibnja. Večernja misa u našoj je župi u 17 sati, a svečanu euharistiju u katedrali, u 19 sati, predvodi kardinal George Pell, prefekt Tajništva za ekonomska pitanja Svete Stolice. Nakon mise je procesija sa svijećama i slikom Majke Božje od Kamenitih vrata.
  8. Svetkovina Tijelova slavi se u četvrtak, 4. lipnja. Mise će biti u 10 sati s procesijom te u 19 sati.
  9. U subotu 6. lipnja. održat će se 47. hodočašće bolesnih, starih i nemoćnih osoba te medicinskog osoblja grada Zagreba u Hrvatsko nacionalno svetište Majke Božje Bistričke.
    Caritas Zagrebačke nadbiskupije (CZN) organizira prijevoz hodočasnika iz Zagreba autobusom koji polazi u 8 sati ujutro s ugibališta ispod Kazališta Trešnja na Trešnjevci. Povratak je predviđen istoga dana u 15,30 sati. Cijena povratne karte je 30 kuna.
    Nije moguća rezervacija mjesta putem telefona, a zainteresirani mogu nabaviti karte osobno u Caritasovom područnom uredu na Selskoj cesti 165, najkasnije do 1. lipnja. Radno vrijeme ureda je od 8 do 16 sati, od ponedjeljka do petka. Dodatne informacije mogu se dobiti na brojeve telefona/mobitela: 01 36 36 123; 01 36 39 444; 099 62 90 387.

VAŽNA NAPOMENA
    CZN ove godine ne može ponuditi prijevoz do Marije Bistrice za osobe s invaliditetom koje su ovisne o korištenju invalidskih kolica. Stoga Caritas moli da se za prijevoz jave samo osobe koje mogu ući - sami ili uz pomoć pratnje - u autobus.
  10. U subotu, 13. lipnja, organiziramo hodočašće u Padovu. Polazak je 12. lipnja u 23 sata, a cijena je 240 kn.

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale