Formacija za mladiće po uzoru na život bl. Ivana Merza - S orlovima u visine

16. rujna 2023.

Povodom ovogodišnjeg obilježavanja stogodišnjice od osnutka Hrvatskog orlovskog saveza kojemu je bl. Ivan Merz bio idejni utemeljitelj i predsjednik, Postulatura bl. Ivana Merza organizira formaciju mladića laika od 18 do 30 godina po uzoru na život bl. Ivana, pod nazivom S orlovima u visine.

Program formacije obuhvaća rad na tjelesnoj, intelektualnoj i duhovnoj razini. Susreti će se održavati dva puta tjedno: subotom od 14 do 15,30 sati i srijedom od 18,30 do 20 sati. Lokacije održavanja su sportska dvorana i teretana NK Zagreb (Veslačka 1) i prostor Movie Puba (Savska 141), gdje će se svake druge srijede održavati predavanje. Tjelovježbene aktivnosti će provoditi stručnjaci iz polja kineziologije, a predavači će biti katolički intelektualci. Sudionici će sudjelovati i u zajedničkom sakramentalnom životu. Kako bi se pokrili nužni troškovi, kotizacija je 10 eura mjesečno.

Postulatura bl. Ivana Merza posebno poziva mladiće Župe bl. Alojzija Stepinca koji je i sam sudjelovao u tadašnjem Hrv. orlovskom savezu i slušao predavanja bl. Ivana Merza. Upravo je bl. Stepinac ocijenio smjernice i aktivnosti Orlovstva riječima: To je uistinu suho zlato. Prijave traju do 1. listopada. Više informacija i digitalni obrazac za prijavu možete pronaći na: www.ivanmerz.hr.

Kip bl. Ivana Merza u župi u Španskom

TAGOVI: formacija , Ivan Merz , mladi

16:30 zbor mladih

br. 651 | god. 15. | 28.4.2024.