II. nedjelja došašća

7. prosinca 2014.

II. nedjelja došašća
  1. Još možete kupiti prigodne narukvice u sklopu tradicionalne božićne akcije Hrvatskog Caritasa „Za 1000 radosti“.
    Ovogodišnja akcija odvija se pod nazivom „Sve je moguće!“
    Narukvice su namijenjene prvenstveno srednjoškolskoj djeci i mladima, ali i obiteljima i starijima te se prodaju po cijeni od 5 kn. Osim kao sredstvo kojim će se prikupiti novac za Župni Caritas i za Caritas Zagrebačke nadbiskupije, narukvice služe i kao jedan od vidova pripreme za 2. nacionalni dan obitelji. Podržite ovu akciju!
    Župni Caritas
  2. Tijekom tri adventske nedjelje prodajom kolača prikupljamo sredstva za novi božićni nakit. Hvala svima koji su donijeli koji kolač! Ako još niste, možete to učiniti sljedeće nedjelje. Hvala na prilozima.
  3. Započinje Tjedan Caritasa. Više o akcijama Caritasa Zagrebačke nadbiskupije i Hrvatskog Caritasa pogledajte na njihovim web-stranicama: caritas.hr i czn.hr.
    U našoj Župi organiziramo akciju prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane.
    Svoje darove ili novčani prilog možete donijeti od četvrtka do nedjelje, od 11. do 14. prosinca. Pozivamo sve koji žele pomoći u pripremi i podjeli paketa da dođu na dogovor u Župni ured, u petak, 12. prosinca, nakon mise. Hvala svim ljudima dobre volje!
  4. Tijekom došašća pozivamo vas na mise zornice, svakog jutra u 6 sati, osim nedjeljom. Svagdanje večernje i nedjeljne mise ostaju prema redovitom rasporedu.
  5. Sutra je svetkovina Bezgrešnog začeća BDM. Mise su u 6 i 18 sati.
  6. Zajednica mladih na svojim susretima obrađuje temu: Žene u Bibliji. Susreti su i dalje srijedom u 20,30 sati u Pastoralnom centru. Ovog tjedna više ćemo saznati o Esteri. Veselimo se vašem dolasku, a vi?!
  7. Četvrtkom nakon mise družimo se s Isusom, na drugi način (euharistijsko klanjanje).  Dođite!
  8. I sljedeće nedjelje nastavljamo sa susretima djece školske dobi. Susret je u vjeronaučnoj dvorani u 10,30 sati. Pozivamo svu djecu da se priključe!
  9. Betlehemsko svjetlo dolazi u našu Župu sljedeće nedjelje, u 18 sati, a od ponedjeljka, 15. prosinca, bit će u Pastoralnom centru. Ponesite svoje svijeće!
  10. Božićna ispovijed bolesnih i nemoćnih bit će u petak, 19. prosinca, od 9 do 12 sati.
  11. Velika božićna ispovijed djece, mladih i odraslih bit će u subotu, 20. prosinca, u 16 sati, u školi.

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.