KRIST KRALJ

26. studenoga 2017.

KRIST KRALJ
  1. Danas je, nakon jutarnje mise, od 10,30 sati, susret djece školske dobi u Pastoralnom centru. Susrete vode animatori mladih naše Župe. Pozivamo svu zainteresiranu djecu da se priključe!

2. U utorak, 28. studenoga, nakon mise, nastavlja se prvi ciklus župne kateheze za odrasle u ovoj vjeronaučnoj godini. Ciklus se sastoji od 4 susreta, a završava u utorak, 5. prosinca. Kateheze vodi Igor Herceg, vjeroučitelj.

3. Roditeljski sastanak za prvopričesnike bit će u srijedu, 29. studenoga, u 19 sati, a za krizmanike u 19,30 sati.

4. Euharistijsko klanjanje svakoga je četvrtka od 17 do 18,30 sati. Dođite!

5. Pozivamo vas na Mali tečaj kršćanstva – KURSILJO, koji će se, pod geslom „Probudi se ti što spavaš, ustani od mrtvih i zasvijetlit će ti Krist“ (Ef 5, 14), održati u u Pastoralnom centru naše Župe, od 30. studenoga do 3. prosinca.

Raspored
    :
    Četvrtak, 30. studenoga: 17,30 – 21,00 h.
    Petak, 1. prosinca: 17,30 – 21,00 h.
    Subota, 2. prosinca: 8,30 – 19,30 h.
    Nedjelja, 3. prosinca: 8,30 – 14,30 h.

U subotu je osiguran zajednički ručak, a svakog dana druženje u stankama uz čaj, kavu i dr..
    Prijave u Župnom uredu, na: zupa.trnjanska.savica@gmail.com, te na 091/5708 919.
    Tečaj vodi vlč. Andrija Vrane sa suradnicima.

6. U ovom tjednu je prvi petak u mjesecu, treći u zajedničkoj pobožnosti '9 prvih petaka', posvećenoj Presvetom Srcu Isusovu. Sv. misu toga dana prikazujemo i za sve naše dobročinitelje.

7. Na prvu subotu obnavljamo posvetu naše župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

8. Sljedeća nedjelja je 1. nedjelja došašća, kojom započinjemo novu crkvenu godinu. U 9 sati bit će predstavljanje prvopričesnika, a u 18,30 sati krizmanika. Pratimo ih svojom molitvom. Na prvu nedjelju u mjesecu svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

9. U došašću ćemo svakog jutra u 6 sati u kapeli slaviti mise zornice. Na početku svake zornice molimo Jutarnju iz Božanskog časoslova. Kapela se otvara u 5,30 sati. Nedjeljom nema zornice.
    Svagdanje večernje i sve nedjeljne mise ostaju prema redovitom rasporedu.

10. Zajednica mladih „Duhovni kutak“ organizira molitvenu večer za mlade u ponedjeljak, 4. prosinca. Program započinje nagovorom u 19,30 sati, slijedi sveta misa i euharistijsko klanjanje. Susret predvodi Marinko Miličević.

11. Od 5. prosinca upisujemo mise za sljedeću godinu. Odjednom je moguće upisati najviše tri nedjeljne mise, a mise na kolektivnu nakanu slavimo utorkom i petkom. Misni stipendij iznosi 50 kn.

12. BLAGOSLOV DOMA I OBITELJI
    Pozivamo one koji su se 1.) nedavno doselili na područje naše Župe i 2.) one koji do sada nisu primali tradicionalni božićni blagoslov obitelji da se do 1. prosinca prijave u Župni ured. Prijavnice možete dobiti na ulazu u školu ili preuzeti s naše web stranice. Ispunjene nam vratite do 1. prosinca (papirom, faksom, e-poštom ...). Kao i prošle godine, iz dosadašnjeg popisa izbrisana su ona domaćinstva koja, bez obzira na razlog, zadnje tri godine (od Božića 2014. do Božića 2016.) nisu primila blagoslov. Naravno da se i ona mogu ponovno prijaviti za blagoslov. Podsjećamo one koji će nakon Božića otići iz Zagreba da se ranije jave za naknadni termin. Po potrebi, na blagoslov se može ići i tijekom došašća

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.