NADBISKUPIJSKO HODOČAŠĆE MLADIH

27. kolovoza 2022.

NADBISKUPIJSKO HODOČAŠĆE MLADIH

Ovogodišnje hodočašće mladih obilježavamo kao 20. po redu pa će mladi, vođeni riječima Blažene Djevice Marije: Jer velika mi djela učini Svesilni, sveto je ime njegovo! (Lk 1, 49), u zahvalnosti promišljati o svemu što Bog čini i što je učinio kroz proteklih 20 godina zajedništva mladih naše Nadbiskupije. Potičemo mlade da se, na početku akademske i pastoralne godine, u što većem broju odazovu na hodočašće.

Ovogodišnje hodočašće ide poznatom rutom od Konjščine do Marije Bistrice. Stoga će u subotu, 10. rujna biti organiziran prijevoz izvanrednim hodočasničkim vlakom do Konjščine, s polaskom u 7,20 sati s Glavnog kolodvora u Zagrebu te će se putem zaustaviti na četiri stanice: Vrapče, Gajnice, Zaprešić i Zabok. Mladi se mogu ukrcati u vlak na jednoj od navedenih stanica. Oni koji će vlastitim prijevozom doći iz različitih dijelova Nadbiskupije okupit će se u 9 sati u Konjščini (kod željezničke stanice), odakle ćemo zajedno pješačeći krenuti prema Mariji Bistrici.

Ove godine predviđen je i smještaj i spavanje u šatoru i školi, stoga je važno ponijeti sa sobom sve što je potrebno (vreće za spavanje, topliju odjeću i obuću).

Mladi će sutradan, u nedjelju 11. rujna, sudjelovati na hodočašću vjernika grada Zagreba, biti na pomoć oko organiziranja procesije te sudjelovati u euharistijskom slavlju koje će predvoditi kardinal Josip Bozanić, nadbiskup zagrebački. Nakon euharistijskog slavlja i kratke okrjepe mladi će pješice krenuti prema Zlatar Bistrici, odakle će vlak u 16,15 krenuti prema Zagrebu.

Radi lakše organizacije potrebno je prijaviti točan broj mladih hodočasnika najkasnije do utorka, 6. rujna. Prijave se u Župi primaju na: zupablas.mladi@gmail.com.

Pripremni sastanak za voditelje skupina održat će se u srijedu, 7. rujna u 20 sati u prostorijama Nadbiskupijskog pastoralnog instituta — dvorana Vijenac (Kaptol 29a). Voditelji će na tom sastanku izvršiti uplate i preuzeti hodočasničke majice. Prilog za organizaciju hodočašća je 90 kuna po osobi (40 kuna troškovi prijevoza, 40 kuna majice za hodočasnike i 10 kuna za fond "Mladi za mlade").

PROGRAM HODOČAŠĆA

Subota, 10. rujna 2022.

7,20 sati — polazak hodočasničkog vlaka prema Konjščini
9,00 sati — hodočasnici iz Konjščine kreću prema Mariji Bistrici (po dolasku u Mariju Bistricu, sveta misa u bazilici Majke Božje Bistričke, a nakon mise smještaj u šator i školu te vrijeme za odmor i ručak)
14,30 sati — početak programa u šatoru
Kateheza — vlč. Zoran Grgić, povjerenik za mlade Bjelovarsko- križevačke biskupije
Svjedočanstvo — paraolimpijac Pavao Jozić
18,30 sati — doček hodočasnika grada Zagreba
20,00 sati — Služba svjetla
21,30 sati — glazbeni program u šatoru
22,30 sati — početak cjelonoćnog klanjanja u bazilici

Nedjelja, 11. rujna 2022.

9,00 sati — zajednička pobožnost Križnog puta
11,00 sati — euharistijsko slavlje s hodočasnicima iz Zagreba
14,00 sati — polazak prema Zlatar Bistrici
16,15 sati — polazak hodočasničkog vlaka prema Zagrebu

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije

TAGOVI: hodočašće , Marija Bistrica , mladi

00:00 cjelonoćno klanjanje
07:30 jutarnja misa
09:00 susret djece 5. - 7. razreda OŠ
10:00 dječji zbor

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.