Pedesetnica - Duhovi

28. svibnja 2023.

1. Današnjom svetkovinom završava vazmeno vrijeme te se nastavlja vrijeme kroz godinu: misna su čitanja od 8. tjedna, a u časoslovu je Psaltir IV. tjedna.

2. Sutra je blagdan Marije Majke Crkve. Misa je u 18,30 sati.

3. Ljetni kvatreni tjedan posvećen molitvi za posvetu ljudskoga rada i za urod zemlje završava bogoslužjem kvatri u subotu, 3. lipnja, u 7,30 sati.

4. Ovoga tjedna je prvi petak u mjesecu, posljednji od devet u našoj pobožnosti.

5. Na prvu subotu obnavljamo posvetu Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

6. Istoga dana je i slavlje Prve pričesti, u 10,30 sati, u crkvi Krista Kralja.

7. Na prvu nedjelju u mjesecu molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

8. Na svetkovinu Tijelova, 8. lipnja, misa s procesijom bit će u 9 sati. Pozivamo vas da se odazovete u što većem broju, a djecu molimo da dođu obučeni u bijelo. Molimo sve koji mogu da dan prije donesu latice cvijeća i košarice.

9. TJEDNI RASPORED

Svagdanja misa: od utorka do petka, u 18,30 sati; subota u 7,30 sati.
    Ispovijed, Krunica: pola sata prije mise.
    Župni ured: od utorka do petka, od 17 do 18 sati. (30. i 31. svibnja: zatvoreno)
    Biblijska zajednica: ponedjeljkom u 20 sati.
    Zajednica mladih: svakog drugog utorka u 20,30 sati.

PROBE ZBOROVA:
    Dječji zbor:
    subotom u 10 sati.
    Zbor mladih: nedjeljom u 17 sati.
    Mješoviti zbor: srijedom u 19,15 sati.

10. Prilog Za potrebe Župe i Obiteljski dar možete donijeti u Župni ured ili uplatiti na račun: HR3423400091110672315.

11. Proslava Majke Božje od Kamenitih vrata

Na Trgu ispred katedrale u srijedu, 31. svibnja, svečano će se proslaviti svetkovina Majke Božje od Kamenitih vrata, zaštitnice grada Zagreba. Euharistijsko slavlje s početkom u 19 sati predvodit će kardinal Mario Grech, generalni tajnik Biskupske sinode. Nakon svečanog misnog slavlja uslijedit će hodočasnička procesija sa svijećama Bakačevom ulicom, Trgom bana Josipa Jelačića, Radićevom ulicom do Kamenitih vrata.
    Uoči samoga slavlja, molitvom krunice od 18 sati i pobožnošću pred Gospinim likom, Mariji, Majci Crkve, povjerit ćemo XVI. redovitu opću skupštinu Biskupske sinode i moliti za zajedništvo, sudjelovanje i poslanje. (Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije)

Napomena: Toga su dana u našoj Župi mise u 10 i u 17 sati; Župni ured ne radi.

12. U subotu, 10. lipnja, hodočastimo sv. Luki, sv. Justini, sv. Leopoldu Bogdanu Mandiću i sv. Antunu u Padovu. Polazak je u ponoć s petka na subotu. Cijena karte je 40 eura.

13. Ženidbu namjeravaju sklopiti:
    Lovro SAMODOL iz Zagreba (sin Marija i Dubravke, dj. Cvrk), rkt., i
    Antonija KOVAČEVIĆ, iz Zagreba (kći Denisa i Višnje, dj. Suvaljko), rkt.

James Tissot

10:00 misa posvete ulja