PODSJETNIK RODITELJIMA PRVOPRIČESNIKA

13. svibnja 2023.

1. Svakog dana molite sa svojim djetetom, da nauče s Bogom surađivati. Bez molitvene priprave ovo što slijedi možda neće donijeti puno ploda.

2. Prvopričesničke haljinice možete preuzeti u Pastoralnom centru, od 16. do 19. svibnja, od 19 do 19,30 sati. Molim vas da nakon Prve pričesti haljine kod kuće operete i ispeglate, te ih vratite nakon Tijelova, do 20. lipnja.

3. Ispovijed prvopričesnika bit će na zadnjem satu vjeronauka, 23. svibnja.

4. Generalna proba za obnovu krsnih obećanja i prvu pričest bit će u subotu, 27. svibnja, u 9 sati, u crkvi Krista Kralja.

5. Kateheza i proba za krštenje (za nekrštene prvopričesnike) bit će odmah nakon generalne probe.

6. Krštenje i obnova krsnih obećanja bit će u nedjelju, 28. svibnja, u 10 sati, u našoj kapeli.

7. U subotu, 3. lipnja, neka djeca kod kuće doručkuju, ponesu prvopričesničke haljinice, te budu u 10 sati ispred crkve Krista Kralja. Misa započinje u 10,30 sati. U prostor pred oltarom ulazi samo službeni fotograf. Nakon mise bit će fotografiranje po skupinama i podjela Uspomena.

8. U nedjelju, 4. lipnja, u 10 sati slavimo misu zahvalnicu.

9. U četvrtak, 8. lipnja, pozivam sve prvopričesnike da obučeni u iste bijele haljinice sudjeluju u tijelovskoj procesiji. Misa je u 9 sati.

10. Troškove vezane za ovo slavlje (uspomena, molitvenik, križić …) u ukupnom iznosu od 20 eura, trebalo bi podmiriti do nedjelje, 28. svibnja. Ako netko od Vas zbog ekonomske situacije nije u mogućnosti podmiriti ovaj trošak, neka se osobno javi u Župni ured. Nijedno dijete neće zbog toga ostati bez sakramenta euharistije.

PLAN PJEVAČKIH PROBA

Na slavlju Prve pričesti svi prvopričesnici sudjeluju u pjevanju, zajedno s dijelom Dječjeg zbora. Kako bi djeca naučila pjesme, održat ćemo još nekoliko proba pjevanja za sve prvopričesnike:

• nedjelja, 7. svibnja: proba pjevanja 15 minuta nakon mise, u kapelici
  • subota, 13. svibnja, od 10,00 do 10,45 sati: velika proba pjevanja, u kapelici
  • nedjelja, 21. svibnja: proba pjevanja 15 minuta nakon mise, u kapelici
  • subota, 27. svibnja: generalna proba pjevanja u trajanju ~30 min, nakon generalne probe za PP, na istom mjestu.

TAGOVI: djeca , molitva

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje