PRESVETO TROJSTVO

27. svibnja 2018.

PRESVETO TROJSTVO
  1. Jučer je sakrament euharistije primilo 57 naših prvopričesnika. Čestitamo im i molimo za njih!

2. Danas se održavaju izbori za Župno pastoralno vijeće. Na stolu ispred škole uzmite i odmah popunite svatko po jedan izborni listić.
    Treba izabrati 4 od predloženih 12 kandidata, i to zaokruživanjem rednog broja ispred imena.

3. Budući da svetkovina Tijelova pada na dan 31. svibnja, ovogodišnja proslava Majke Božje od Kamenitih vrata održat će se dan prije, u srijedu, 30. svibnja.
    Euharistijsko slavlje u prvostolnici u 19 sati predvodit će kardinal Angelo Bagnasco, nadbiskup Genove.
    Nakon mise kreće procesija u kojoj se nosi lik Majke Božje od Katedrale do Kamenitih vrata, gdje će svečanost završiti molitvom i blagoslovom.
    Toga je dana u našoj Župi misa u 17 sati.

4. Na svetkovinu Tijelova, u četvrtak, 31. svibnja, misa s procesijom bit će u 9 sati. Procesija počinje pred školom, a završava pred Pastoralnim centrom.
    Pozivamo vas da se odazovete u što većem broju, a djecu molimo da dođu obučeni u bijelo.
    Molimo sve koji mogu da dan prije donesu u Pastoralni centar latice cvijeća i košarice.
    Toga dana nema euharistijskog klanjanja ni večernje mise.

5. Ovoga je tjedna prvi petak u mjesecu, zadnji u našoj pobožnosti Devet prvih petaka. Svetu misu prikazujemo za dobročinitelje i potrebite u našoj Župi.

6. Na prvu subotu obnavljamo posvetu Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

7. Istoga je dana susret Obiteljske zajednice, s početkom u 16 sati.

8. Na prvu nedjelju u mjesecu molimo za duhovna zvanja.

9. Najavljujemo akciju prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za potrebite župljane, 7. – 10. lipnja. Župni Caritas poziva župljane na volontiranje i sudjelovanje u akcijama dijeljenja paketa:
    Pomozi potrebitima, volontiraj, moli, pokaži Stepinčevu djelotvornu ljubav!

10. U subotu, 9. lipnja, hodočastimo „Putovima sv. Antuna“ u Padovu, Arcellu i Camposampiero.
    Polazak je u ponoć, a cijena je 240 kn.

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"