SVETA OBITELJ

27. prosinca 2020.

James Tissot - Isusovo prikazanje u Hramu
  1. Danas je blagdan Svete obitelji. Na misi u 9 sati molimo za naše obitelji i blagoslivljamo djecu.

2. Danas započinje blagoslov obitelji prema objavljenom rasporedu. Blagoslov započinje svagdanom u 9 sati, nedjeljom u 14 sati, te završava najkasnije u 20 sati.
    Do tri Kralja na blagoslov ide samo župnik s pratiteljima, a drugi svećenici pridružit će se nakon toga.
    Oni koji se nisu ranije prijavili ili neće biti kod kuće na predviđeni dan, a žele primiti blagoslov, mogu se javiti za naknadni termin.

3. Na Staru godinu u 18,30 sati slavimo misu zahvalnicu i objavljujemo Župnu pastoralnu statistiku.

4. Na Novu godinu slavimo Bogorodicu Mariju i Svjetski dan mira. Mise će biti u 8, 9,30 i 11 sati. Toga je dana ujedno četvrti od '9 prvih petaka'.
    U 17 sati započinje cjelonoćno klanjanje pred Presvetim, koje završava u subotu prije mise u 7,30 sati.

5. Na prvu subotu obnavljamo posvetu Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

6. Na prvu nedjelju svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

7. Blagoslov vode bit će uoči Bogojavljenja,
    u utorak, 5. siječnja, u 18,30 sati. Ponesite sa sobom od kuće posudu (bocu) napunjenu vodom, primjereno vašim godišnjim potrebama te, odvojeno, malo soli.

8. Na svetkovinu Bogojavljenja ili Sveta tri kralja obilježava se Dan Djela svetog djetinjstva, dječjeg misijskog djela. Uključimo se molitvom i darovima! Mise će biti u 8, 9,30 i 11 sati.

9. U nedjelju nakon Bogojavljenja slavimo blagdan Krštenja Gospodinova. Tom nedjeljom završava božićno vrijeme, a ujedno započinje vrijeme kroz godinu. Nakon toga možete raskititi borove.

10. Župni ured ponovno se otvara 12. siječnja.

11. Pri izlasku iz crkve možete uzeti redoviti katolički tisak: Glas koncila, Mak i ostalo.
    Prilog za nedjeljnu milostinju možete staviti u košaricu kod ulaznih vrata.
    Prilog za stradale u potresu možete staviti u posebnu „škrabicu“. Hvala!
    Prilog za potrebe Župe(obiteljski dar ili lukno, redovina i sl.) možete uplatiti na žiroračun Župe, IBAN: HR3423400091110672315.

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale