TRODNEVNICA I PROSLAVA STEPINČEVA

24. rujna 2017.

Naša Župa proslavit će svečanim misnim slavljem u utorak, 3. listopada 2017., punih 18 godina djelovanja - još uvijek bez zgrade crkve, te stoga u privremenom bogoslužnom prostoru – u predvorju OŠ Jure Kaštelana. Svečano misno slavlje u 20 sati predvodit će mons. Zlatko Koren, župnik Župe sv. Blaža u Zagrebu i novoimenovani nadbiskupijski povjerenik za pastoral braka i obitelji.

Trodnevna priprava započinje u subotu, 30. rujna 2017., duhovnom obnovom koju će predvoditi vlč. Ivica Tolla, župnik u Župi sv. Antuna Padovanskog u Generalskom Stolu. U 17 sati bit će pokorničko bogoslužje s pojedinačnom ispovijedi. Vjernicima će za ispovijedanje biti na raspolaganju više svećenika. Nakon mise u 18,30 sati bit će klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom.

Drugog dana trodnevnice, u nedjelju 1. listopada, vjernici će se u 17 sati okupiti u parku koji je posljednjih nekoliko godina umjesto gradilišta za crkvu postao političkom pozornicom i poprištem nezdravih podjela, te moliti za obraćenje i ozdravljenje hrvatskog naroda i drugih građana naše domovine. Nakon molitve u parku nastavlja se program u školi – krunica, misa i klanjanje – kojeg predvodi vlč. Ivica Tolla.

Trećeg dana trodnevnice, u ponedjeljak 2. listopada, župljani će hodočastiti u katedralu te ondje, nakon svete mise u 18 sati, moliti na grobu bl. Alojzija Stepinca za njegovo proglašenje svetim i za izgradnju Župne crkve na Trnjanskoj Savici Blaženiku na čast a Bogu na slavu.

Pozivamo sve štovatelje bl. Alojzija Stepinca, Trnjane i druge Zagrepčane, vjernike i sve ljude dobre volje, a osobito mlade, da se pridruže ovom slavlju i molitvi za izgradnju župne crkve na Savici. Nadamo se da će vrijedne domaćice i ove godine razveseliti goste bogatom ponudom domaćih kolača i druge okrjepe.

Molitva za proglašenje Stepinca svetim

Gospodine Bože, izvore svetosti i milosti,
blaženoga Alojzija, pastira i mučenika,
pozvao si da ti služi
kao navjestitelj i branitelj istine
i kao hrabri svjedok vjernosti Crkvi.

Poslušan tvojoj Riječi
i vođen Duhom tvoje ljubavi,
zauzimao se za siromašne i obespravljene;
ostavio nam je divno svjetlo čiste savjesti,
pouzdanja u tebe i ustrajnosti u trpljenju.

Ponizno te molimo
da nas obdariš svojom radošću
te blaženoga Alojzija
ubrojiš među svece sveopće Crkve,
da bismo ga mogli još predanije slijediti
i uteći se njegovu moćnom zagovoru
u svojim životnim potrebama.

Po njegovim molitvama
jačaj proročki glas Crkve,
koji širi nadu u dolazak tvojega kraljevstva,
praćen blizinom i utjehom Blažene Djevice Marije,
Majke i Kraljice vjernoga ti naroda.

Po njegovu zagovoru udijeli nam milost
što skorije izgradnje naše Župne crkve.
Po Kristu Gospodinu našemu. Amen!

TAGOVI: Stepinčevo

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.