Upoznajte naše mladomisnike - vlč. Domagoj Tujmer

24. lipnja 2020.

vlč. Domagoj TUJMER, 31 godina

mladomisnik Gospićko-senjske biskupije

Kada bih bio u tišini u molitvi, u razgovoru s Isusom često puta bih znao čuti: "Vidjeh te pod smokvom" - svi znamo taj odlomak iz Ivanovog evanđelja gdje Isus poziva Natanaela. Bog je, evo, pogledao i na mene, ne znam što je vidio, ali je pogledao i bilo mu je dovoljno da mi kaže: pođi za mnom. Odgovor na poziv nije bio lagan - ostaviti sve i poći za njim. Još u samim počecima, kada sam počeo osjećati da me Bog zove da budem njegov svećenik, za vrijeme studija i formacije, bile su prisutne mnoge poteškoće i previranja. Bio sam zagledan u samoga sebe - bez njega - u svoje slabosti, u svoju ograničenost, i govorio: „Bože, kako ću ja to?“, kao da sve ovisi o meni i mojim sposobnostima – prevladavao je strah. Dok s druge strane, on mi govori: „Pođi za mnom, želim da budeš moj svećenik, ja sve znam, svijet ne zna i ne razumije, ali ja znam. Moje misli nisu tvoje misli, moji putevi nisu tvoji putevi.“

To je bio početak s Kristom. On očigledno nije mario za moje poteškoće - to mu nije bilo bitno, već je bilo bitno da što brže podignem svoj pogled prema njemu i odgovorim na njegov poziv u povjerenju. Rekao je: „Pođi za mnom, a to što te muči - to ću Ja čistiti putem“. Uistinu, u evanđelju Krist sam za sebe kaže: „Ja sam Put“. Krist je izvršio ono što je obećao! S vremenom je tako moja zagledanost u samoga sebe bez njega, prerasla u zagledanost u njega, pa smo zajedno usmjerili pogled natrag na mene - kako kaže Psalam 34: „Tražio sam Gospodina: on me usliša, izbavi me od svih tjeskoba mojih!“

Rodna župa: Blaženi Alojzije Stepinac, Trnjanska Savica, Zagreb
Opis u tri riječi: tih, nestrpljiv, srčan
Mladomisnićko geslo: U Tebe se, Gospodine, uzdam! (bl. Alojzije Stepinac)
Datum mlade mise: 5. srpnja
Mentori i uzori: Isus Krist i Gospa
Kao svećenik najviše se radujem …što ću kao svećenik biti uklopljen u Kristov plan spasenja duša i što ću u njegovo ime i njegovom snagom imati priliku privoditi duše vječnom životu...
Najdraža pobožnost ili svetac: Razgovor s Kristom
Hobi i aktivnosti: Čitanje knjiga
Poruka: Uzdati se u Boga znak je prije svega poniznosti, zatim vjere i povjerenja, a bez vjere ne možemo ništa učiniti. Isus u Ivanovom evanđelju kaže: „Bez mene ne možete učiniti ništa.“ Isus također u evanđelju traži od nas da umiremo sebi i da pođemo za njim. Umrijeti sebi znači prihvatiti vlastitu ograničenost, koje proizlazi iz naše patogene naravi, i staviti je u Božje ruke, biti strpljiv i čekati da je Bog oplodi, jer Isus kaže: „Ja sam put“ - jedino tako može započeti naš život vjere.

TAGOVI: mladomisnik

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje