XXII. ned. kroz god.

31. kolovoza 2014.

XXII. ned. kroz god.

Hvala svima koji su se odazvali na poziv Župnog Caritasa i Caritasa Zagrebačke nadbiskupije za pomoć stradalima u poplavi!

Župni ured je otvoren od utorka do petka, u 19,30 sati.
U utorak, 2. rujna, održat će se sjednica Župnoga pastoralnog vijeća. Sjednica započinje misom u 19 sati.

Euharistijsko klanjanje je četvrtkom od 18 do 19 sati.

Ovoga tjedna je prvi petak u mjesecu, a misu slavimo za dobročinitelje i potrebite u našoj Župi. Toga dana svećenici posjećuju bolesnike koji žele primiti sakramente ispovijedi, pričesti i bolesničkog pomazanja. Oni koji žele da ih svećenik pohodi, neka se do četvrtka jave u Župni ured.

Na Svetu subotu, 6. rujna, hodočastimo u svetište Predragocjene Krvi Kristove u Ludbreg. Polazak je u 7,30 sati, a karte po cijeni od 70 kuna možete nabaviti u Župnom uredu.

Na prvu subotu u mjesecu obnavljamo posvetu naše Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

Na prvu nedjelju u mjesecu svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

Novi broj žiro-računa naše Župe: IBAN: HR3423400091110672315

Od 13. do 15. rujna 2014. održava se 283. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba i Hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije u Mariju Bistricu, pod geslom ''Zdravo, presveta Djevice i Majko Božja Marijo, moćna zaštitnice naše drage domovine Hrvatske''.

Za mlade će biti organiziran poseban hodočasnički vlak koji će krenuti u 7,20 sati s Glavnog kolodvora prema Konjščini. Cijena
hodočašća iznosi 70 kn. Prijave kod župnih animatora: lea.jakopovic@gmail.com i mateja.klapan@gmail.com.

Pješaci koji hodočaste na Mariju Bistricu kreću u subotu, 13. rujna, u 8,30 sati od Tržnice. Sv. misa je u Čučerju u 10,30 sati.

Autobus za Mariju Bistricu polazi u nedjelju, 14. rujna, u 7 sati ispred škole. Karte po cijeni od 50 kuna možete nabaviti u Župnom uredu. Radi sudjelovanja u hodočašću, te je nedjelje u našoj Župi misa samo u 19 sati!

U tijeku su prijave za novu sezonu Katoličke malonogometne lige, u kojoj ćemo uz mnogo druženja, novih prijateljstava i smijeha kroz sport širiti i produbiti našu vjeru. Prijave traju do 13. rujna, a natjecanje započinje 20. rujna. Prijave kod Vjekoslava Matijevića, na e-mail: v.matijevic3@gmail.com. O prijavama za ostale sportove vidi str. 3 Listića.

Ženidbu namjeravaju sklopiti: Nenad NOVAK iz Zagreba (sin Anđelka i Gordane,dj. Vujčić), rkt. i Maja KRAVARŠČAN iz Velike Gorice (kći Stjepana i Mirjane, dj. Tumbri), rkt.

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale