XXVI. ned. kroz god.

28. rujna 2014.

XXVI. ned. kroz god.
  1. Jučer smo započeli pripravu za proslavu Stepinčeva i 15. obljetnice naše Župe. Pozivamo vas da i ove godine, prema svojim mogućnostima, sudjelujete u proslavi svetkovine.
    Kolače na Stepinčevo možete donijeti u školu nakon 18 sati, a novčani prilog nakon misa ili u Župnom uredu. Hvala!
  2. Večeras nakon mise Župni zbor mladih održat će koncert duhovne glazbe.
  3. U ponedjeljak, 29. rujna, hodočastit ćemo u našu prvostolnicu. U 16 sati posjetit ćemo Riznicu katedrale i Muzej bl. Alojzija Stepinca, u 18 sati sudjelovati na misnom slavlju, a zatim moliti kod Blaženikova groba na nakane naše Župe.
  4. Od utorka do četvrtka duhovna priprava odvijat će se u Pastoralnom centru.
  5. U utorak će misu u 18 sati predslaviti preč. Alojzije Žlebečić, nekadašnji župnik Župe Krista Kralja, inicijator osnivanja naše Župe.
  6. U srijedu će misu predslaviti vlč. Dragutin Cerovečki, prvi upravitelj Župe. Nakon mise održat će se miniradionica „Internet za po doma“. Zbog ograničenog broja mjesta prijave su u Župnom uredu do 30. rujna.
  7. U četvrtak će misu predslaviti vlč. Vjekoslav Jakopović, drugi upravitelj ove Župe, a nakon mise zajednica mladih priprema večer slavljenja i klanjanja.
  8. Svim misnim slavljima prethodit će molitva krunice i bit će prigoda za ispovijed.
  9. Umjesto na prvi petak, zbog proslave naše svetkovine, pohod bolesnika bit će u četvrtak, 2. listopada, od 9 do 13 sati.
  10. Na Stepinčevo, 3. listopada, u 9 sati ujutro u Pastoralnom centru misu će predslaviti vlč. Alen Lulić, dok će središnje slavlje u školi, u 19 sati, predslaviti mons. Ivan ŠAŠKO, pomoćni biskup zagrebački.
  11. Prvih 15 godina života i rada Župe obilježit će se prigodnom izložbom fotografija u predvorju škole, od 3. do 5. listopada.
  12. U subotu, 4. listopada, od 9 do 11 sati u školi se organizira besplatno mjerenje tlaka i šećera. Istoga dana u 16,30 sati na mjestu naše buduće crkve u parku, a na nakanu njezine izgradnje, s upaljenim ćemo svijećama tražiti zagovor našega Blaženika i, kao i svake prve subote u mjesecu, obnoviti Posvetu Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu. Nakon molitve u školi će biti misa zahvalnica.
  13. U nedjelju, 5. listopada bit će prvi susret prvopričesnika, na misi u 9 sati, i krizmanika, na misi u 18 sati. Tom prigodom objavit će se raspored Župne kateheze po skupinama. Pozivamo odrasle osobe koje žele postati katolici da se do 10. listopada prijave u program priprave.
  14. Do 5. listopada možete potpisati zahtjev za pokretanje referendumskog postupka za promjenu Ustava radi demokratizacije i poboljšanja izbornog sustava.
  15. U subotu, 11. listopada, hodočastimo u Aljmaš, Vukovar i Ilok. Polazak je u 5 sati ispred škole, a cijena je 150 kuna.
  16. Naša Župa hodočasti u Svetu Zemlju, 7.-14. travnja 2015. godine. Cijena: 1450 USD. Prijave uz akontaciju od 300 USD primaju se do 31. listopada.

00:00 cjelonoćno klanjanje
07:30 jutarnja misa
09:00 susret djece 5. - 7. razreda OŠ
10:00 dječji zbor

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.