XXVII. ned. kroz god.

5. listopada 2014.

XXVII. ned. kroz god.
  1. Danas su prvi susreti prvopričesnika, na misi u 9 sati, i krizmanika, na misi u 18 sati. Raspored Župne kateheze po skupinama bit će objavljen na našoj novoj web stranici.
  2. Još danas možete potpisati zahtjev za pokretanje referendumskog postupka za promjenu Ustava radi demokratizacije i poboljšanja izbornog sustava.
  3. Tijekom ovoga mjeseca pozivamo vas na listopadske pobožnosti. Svakoga dana, od 17,20 sati, molimo krunicu i marijanske litanije na nakanu učvršćenja vjere u našim obiteljima i narodu, za svećenike, služitelje vjere te za nova duhovna zvanja.
  4. Ove srijede, na Dan neovisnosti, a povodom 23. obljetnice ustrojavanja 148. brigade HV-a, pozivamo vas na misno slavlje u crkvu Krista Kralja, s početkom u 17 sati, te na svečani program ispred spomen obilježja poginulim Trnjanima, Cvjete Zuzorić 1.
  5. Euharistijsko slavlje za Domovinu povodom Dana neovisnosti održat će se u srijedu, 8. listopada, u crkvi sv. Marka na Gornjem gradu, s početkom u 10 sati.
  6. Naša Župa ponovno organizira akciju prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane. Svoje darove ili novčani prilog možete donijeti od četvrtka do nedjelje, od 9. do 12. listopada. Pozivamo sve koji žele pomoći u pripremi i podjeli paketa da dođu na dogovor u Župni ured, u petak, 10. listopada, nakon klanjanja.
  7. Četvrtkom nakon mise ostajemo na euharistijskom klanjanju.
  8. Pozivamo odrasle osobe koje žele postati katolici ili nisu primili sve sakramente kršćanske inicijacije da se do 10. listopada prijave u program priprave. Više informacija u Župnom uredu.
  9. Svakog 10-og u mjesecu slavimo zavjetnu misu na čast bl. Alojziju Stepincu. Tijekom ove godine u svim će se župama Zagrebačke nadbiskupije na taj dan organizirati euharistijska klanjanja za potrebe našeg naroda i za kanonizaciju kardinala Stepinca. Klanjanje će biti, kao i četvrtkom, nakon mise.
  10. Prvi susret polaznika programa cjelovitog spolnog odgoja TEEN STAR bit će u petak, 10. listopada, u 20 sati.
  11. U subotu, 11. listopada, hodočastimo u Aljmaš, Vukovar i Ilok. Polazak je u 5 sati ispred škole, a cijena je 150 kuna.
  12. Najavljujemo Župno hodočašće u Svetu Zemlju – Izrael, u tjednu nakon Uskrsa, 7.-14. travnja 2015. godine, pod vodstvom dr. Darka Tomaševića. Cijena: 1450 USD. Prijave uz akontaciju od 300 USD primaju se do 31. listopada.
  13. Preporučujemo vjerski tisak: Glas Koncila, MAK, Glasnik bl. A Stepinca.
  14. Prilog za potrebe Župe možete uplatiti na IBAN: HR3423400091110672315 (novi broj!).

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.