XXVIII. ned. kroz god.

12. listopada 2014.

XXVIII. ned. kroz god.
  1. Crkva danas slavi Nedjelju zahvalnosti za Božja dobročinstva. Svatko ima razloga reći "Hvala!" Bogu i bližnjima. Za osobnu molitvu zahvale preporučujemo Ps 145.
  2. Još danas traje akcija prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane. Hvala unaprijed!
  3. Tijekom listopada pozivamo vas na listopadske pobožnosti. Svakoga dana, od 17,20 sati, molimo krunicu i marijanske litanije na nakanu učvršćenja vjere u našim obiteljima i narodu, za misijsko djelo Crkve te za nova duhovna zvanja.
  4. Započela je priprava djece za primanje sakramenata. Raspored i popis kandidata možete provjeriti na našoj web stranici: www.zupa-bl-stepinac.hr.
  5. Započela je priprava odraslih koji žele postati katolici ili nisu primili sve sakramente inicijacije. Prijave još ovoga tjedna.
  6. Prvi susret zajednice mladih u novoj pastoralnoj godini bit će ove srijede, 15. listopada, u 20,30 sati u Pastoralnom centru. Pozivamo sve mlade da se aktivnije uključe u život svoje Župne zajednice. Veselimo se vašem dolasku!
  7. Četvrtkom nakon mise ostajemo na euharistijskom klanjanju.
  8. Sljedeće nedjelje slavimo 88. svjetski dan misija. Sva milostinja toga dana namijenjena je za potrebe misijskog djelovanja Crkve. Više na: www.misije.hr.
  9. Sljedeće nedjelje, 19. listopada, ponovno počinju susreti djece školske dobi. Održavat će se dva puta mjesečno u dvorani Pastoralnog centra nakon jutarnje mise i probe Dječjeg zbora, od 10,30 sati. Susrete će voditi animatori mladih naše Župe. Pozivamo svu zainteresiranu djecu da se priključe!
  10. Najavljujemo Župno hodočašće u Svetu Zemlju – Izrael, u tjednu nakon Uskrsa, 7.-14. travnja 2015. godine, pod vodstvom dr. Darka Tomaševića. Cijena: 1450 USD.
    Prijave uz akontaciju od 300 USD primaju se do 31. listopada.
  11. Ženidbu namjeravaju sklopiti: Marinko MURGIĆ iz Zagreba (sin Mile i Bernardice, dj. Orešković), rkt. i Mirta KRIZMANIĆ iz Zagreba (kći Bernardice Krizmanić), rkt..
  12. Preporučujemo naš Župni molitvenik, s molitvama i pjesmama u čast bl. Alojziju Stepincu, tekstovima najčešćih zajedničkih pobožnosti u našoj Župi i drugim važnijim molitvama. Cijena je 15 kuna.
  13. Prilog za potrebe Župe možete uplatiti na IBAN: HR3423400091110672315.

20:30 zajednica mladih

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.