Župne obavijesti: 15. prosinca 2013. (3. ned. došašća)

14. prosinca 2013.

Župne obavijesti: 15. prosinca 2013. (3. ned. došašća)

Pod geslom „Kao što mene posla Otac i ja šaljem vas“, danas slavimo Nedjelju Caritasa. Više o akcijama Caritasa Zagrebačke nadbiskupije i Hrvatskog Caritasa pogledajte na prigodnom letku i na njihovim web-stranicama: czn.hr i caritas.hr.
U akciji prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane još danas možete donijeti svoje darove ili novčani prilog. Hvala svim ljudima dobre volje!
Danas predstavljamo novoosnovani Odbor Župnog caritasa, potvrđen od Nadbiskupskog duhovnog stola na mandat od pet godina.

Betlehemsko svjetlo dolazi u našu Župu večeras, u 18 sati. Od sutra će biti u Pastoralnom centru. Ponesite svoje svijeće!

Večeras nakon mise pozivamo vas na Adventsku glazbenu molitvu pod geslom: Ad Te levavi animam meam - K tebi uzdižem dušu svoju. Mješoviti zbor naše Župe i Mješoviti zbor i koralisti Župe sv. Mateja iz Dugava pjevat će gregorijanske napjeve te napjeve iz Citharae Octochordae i Pavlinskog zbornika.

Svakog jutra, osim nedjeljom, u 6 sati, u našoj kapeli slavimo mise zornice.

Zajednica mladih poziva ove srijede u 20,30 sati na zadnji susret mladih prije božićnih blagdana.
Susret će biti molitvenog karaktera, uz katehezu na temu: ''Borbe molitve''. Veselimo se vašem dolasku!

Euharistijsko klanjanje je četvrtkom nakon zornice i nakon večernje mise.

Božićna ispovijed bolesnih i nemoćnih bit će u petak, 20. prosinca, od 9 do 12 sati.  Velika božićna ispovijed djece, mladih i odraslih bit će u subotu, 21. prosinca, u 16 sati, u školi.
U pripremi za ispovijed ne izostavimo molitvu za svjetlo Duha Svetoga, da prepoznamo sve što je potrebno ispovijediti. Također molimo za milost dubokog žaljenja i kajanja, te za hrabrost ispravnih odluka.
Isus se raduje kad nam može oprostiti! Obraduj ga za rođendan!

Na Badnjak će mise biti u 20 sati (“mala polnoćka” za djecu i starije) i polnoćka u 24 sata.

Od Božića do 12. siječnja mise će biti u školi. Župni ured radit će redovito.

Raspored blagoslova obitelji otisnut je na zasebnom listiću i dostupan na našoj internetskoj stranici, a započinje 27. prosinca. Odnesite ga i svojim susjedima!

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale