Župne obavijesti: 23. prosinca 2012. (4. došašća)

23. prosinca 2012.

Župne obavijesti: 23. prosinca 2012. (4. došašća)

1. Zahvaljujemo svima koji su sudjelovali u prikupljanju hrane i higijenskih potrepština te novčanih sredstava u ovogodišnjoj proslavi Nedjelje caritasa.
  2. Na štandu ispred škole "Društvo za pomoć mentalno retardiranim osobama Krapinsko-zagorske županije" predstavlja neke od radova iz vlastite radionice. Podržimo ih u njihovu nastojanju da vlastitim radom priskrbe sredstva potrebna za rad udruge.
  3. Još sutra, na Badnjak, u našoj kapeli slavimo zornicu, a od večernjih misa pa do nedjelje, 13. siječnja mise će biti u školi. Kroz to vrijeme neće raditi Župni ured, a svećenika možete potražiti svakog dana nakon mise!
  4. Na Badnjak navečer mise će biti u 20 sati (“mala polnoćka” prigodna za djecu i starije) i u 24 sata polnoćka.
  5. Na Božić su mise kao nedjeljom.
  6. Na blagdan sv. Stjepana mise su u 9 i u 11 sati.
  7. Blagdan Svete Obitelji svečano se slavi u istoimenoj Župi na Držićevoj. Mise su tamo u: 6, 7.30, 9, 10.30, 11.30 i u 19 sati.
  8. U našoj će Župi toga dana pod misom u 9 sati biti molitva za obitelji i blagoslov djece.
  9. Na Staru godinu slavit ćemo misu zahvalnicu u 18 sati. Tom prigodom objavit ćemo već tradicionalnu Župnu pastoralnu statistiku.
  10. Na Novu godinu slavimo blagdan Bogorodice Marije i Dan mira. Mise će biti u 10 i u 18 sati.
  11. Blagoslov vode bit će uoči Bogojavljenja, u subotu, 5. siječnja, pod misom. Ponesite sa sobom od kuće posudu (bocu) napunjenu vodom, primjereno vašim godišnjim potrebama te, odvojeno, malo soli.
  12. Raspored blagoslova obitelji s Božićnom čestitkom dostupan je na našoj internetskoj stranici (u privitku uz ovu obavijest) i na prigodnom listiću (plave boje). U njemu ćete naći osnovne informacije, upute i raspored. Obratite pažnju na imena osoba koje će u ime naše Župe posjećivati obitelji. Uz župnika će blagoslivljati i rektor kapele Corpus Domini vlč. Pavao Crnjac, te trajni đakon Ratko Podvorac. Ako bi došao netko drugi, hitno obavijestite policiju!
  13. Kateheze za odrasle vjernike nastavljaju se u tjednu nakon Tri kralja.
  14. U nedjelju nakon Tri kralja slavimo blagdan Krštenja Gospodinova. Tom nedjeljom završava Božićno vrijeme, a ujedno započinje Vrijeme kroz godinu. Nakon te nedjelje možete raskititi borove.
  15. Upisujemo mise za sljedeću godinu. Svakoga petka bit će tzv. kolektivna misa, tj. misa na više nakana, za koju se ne daje puni iznos misnog stipendija (50 kn za recitiranu misu, 100 kn za pjevanu misu), nego dragovoljni prilog.

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"