Župne obavijesti: 24. studenog 2013. (34. ned. kroz god.)

24. studenoga 2013.

Župne obavijesti: 24. studenog 2013. (34. ned. kroz god.)

Današnja svetkovina Krista Kralja osobito se svečano slavi u istoimenoj susjednoj župi na Krugama! Svečanu sv. misu u 11 sati predvodi preč. Domagoj Matošević, rektor Dječačkog sjemeništa.

Pozivamo vas na euharistijsko slavlje povodom završetka Godine vjere, koje će u katedrali s početkom u 18 sati predvoditi zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić. Zajedno zahvalimo Bogu za milosne plodove koje nam je udijelio u vjerničkom hodu u Godini vjere.

U okviru novog niza kateheza za odrasle, na susretu u utorak, 26. studenoga, s početkom u 18,45 sati, molit ćemo za sve potrebe naše Župe. Svi ste pozvani!

Ovoga tjedna završava naš niz kateheza za odrasle, srijedom nakon mise. U srijedu 20. studenoga obrađena je tema: "Zadaća Crkve u suvremenom svijetu" (Gaudium et spes br. 40-45). Pridružite se!

Nastavljaju se susreti mladih srijedom u 20,30 sati na sveopću temu: ''Pozvani na svetost.'' Ove srijede naučit ćemo više o jednoj iznimnoj ženi, prvoj svetici Indijanki, a sve to u sklopu ovotjedne teme: ''Sv. Kateri Catherine Tekakwitha - Mohawkavški Ljiljan.'' Veselimo se vašem dolasku!

Euharistijsko klanjanje bit će u četvrtak, od 17 do 18 sati. Molimo za obitelji i za sve ljude koji svojom odgovornošću na referendumu mogu pomoći očuvanju dostojanstva braka kao životne zajednice žene i muškarca.

Roditeljski sastanci bit će u četvrtak, 28. studenoga: za prvopričesnike u 18,45 sati, a za krizmanike u 19,30 sati.

U petak je započela devetnica Majci Božjoj kraljici Hrvata i sv. Josipu, zaštitniku Hrvatske, za uspjeh referenduma. U svetištu Majke Božje od Kamenitih vrata moli se svakog dana u 20 sati, a ovdje na kraju mise.

Sljedeća nedjelja je 1. nedjelja došašća kojom započinjemo novu crkvenu godinu i vrijeme priprave za Božić.
U 9 sati bit će predstavljanje prvopričesnika, a u 18 sati predstavljanje krizmanika.
Pratimo ih svojom molitvom.

U došašću ćemo svakog jutra u 6 sati u kapeli slaviti mise zornice. Nedjeljom nema zornice. Svagdanje večernje i sve nedjeljne mise ostaju prema redovitom rasporedu.

U subotu, 7. prosinca idemo na izlet „Advent u Klagenfurtu“. Polazak je u 7 sati ispred škole. Cijena je 130 kn. Karte možete nabaviti u Župnom uredu. Rezervacije vrijede 2 dana.

Pozivamo one koji su se (1) nedavno doselili na područje naše Župe i one koji (2) do sada nisu primali tradicionalni božićni blagoslov obitelji da se tijekom ovoga mjeseca prijave u Župni ured. Prijavnice možete dobiti na ulazu crkve (Škole), odnosno Pastoralnog centra, ili preuzeti s naše web stranice. Ispunjene nam vratite do kraja mjeseca studenog (papirom, faksom, e-poštom ...). Pozivamo one koji će zbog školskih praznika nakon Božića otići iz Zagreba da se ranije jave za naknadni termin. Po potrebi, na blagoslov se može ići i tijekom došašća.

18:30 roditeljski sastanak za krizmanike - učenike 8. razreda
19:00 euharistijsko klanjanje

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.