Župne obavijesti: 25. svibnja 2014. (6. vazmena nedjelja)

25. svibnja 2014.

Župne obavijesti: 25. svibnja 2014. (6. vazmena nedjelja)

Danas je u našoj Župi slavlje sakramenta potvrde. Krizmatelj je Nadbiskupov delegat, mons. Nedjeljko PINTARIĆ, moderator Nadbiskupskog duhovnog stola. Krizmanike i njihove obitelji preporučujemo u vaše molitve!

Danas se održavaju izbori za Europski parlament. Crkva potiče vjernike da se aktivnije uključe u politiku, unoseći u nju vrijednosti evanđelja! One su i kriterij biranja!

Još se danas, u 16 sati, u našem parku održavaju velike kerigmatske misije. Dođite i poslušajte!

Nastavljaju se nadbiskupijske kateheze za odrasle. Dođite u utorak, 27. svibnja, nakon mise, u vjeronaučnu dvoranu!

Župni Caritas poziva na nastavak akcije prikupljanja pomoći za stradale u poplavi. Sada je najpotrebnija hrana i sredstva za čišćenje. Caritas Zagrebačke nadbiskupije preporučuje da pakete složite tako da u njima budu stvari iste kategorije (hrana, hrana za djecu, voda, posteljina - ručnici - pokrivači, higijenske potrepštine) te vani na kutiji napišete taj naslov. Svoj paket možete donijeti u Pastoralni centar, u srijedu, od 17 do 20 sati.

Zajednica mladih poziva vas na novi susret ove srijede. U sklopu sveopće teme ''Crkvene stvarnosti'' ovotjedna tema bit će ''Karizmatski katolički pokret – obnova u Duhu''. Susret započinje u 20,30 sati. Veselimo se vašem dolasku!

U četvrtak, 29. svibnja, je svetkovina Uzašašća Gospodinova. Mise su u kapeli u 9 i 19 sati.

Svetkovina Majke Božje od Kamenitih vrata slavi se u subotu, 31. svibnja. Misa je u našoj kapeli u 17,30 sati a svečanu euharistiju, u katedrali u 19 sati, predvodi kardinal Zenon GROCHOLEWSKI, pročelnik Kongregacije za katolički odgoj. Nakon mise slijedi procesija do Kamenitih vrata.

Sljedeće nedjelje bit će, u dvorani Pastoralnog centra, susret djece školske dobi s početkom u 10,30 sati. Pozivamo svu zainteresiranu djecu da se uključe!

U nedjelju, 8. lipnja, na blagdan Duhova, bit će održano IV. studentsko hodočašće na Mariju Bistricu. Prijave preko fakulteta i zavičajnih klubova studenata.

U subotu, 14. lipnja hodočastimo na Trsat. Polazak je u 6 sati, a cijena 100 kn. Prijave u Župnom uredu.

Ženidbu namjeravaju sklopiti: Marko JELIĆ iz Zagreba (sin Ante i Ruške, dj. Kardum), rkt. i Mirta ÐURIĆ iz Zagreba (kći Božidara i Dobrile, dj. Čavčić), rkt.

Od 1. lipnja 2014. godine obavezna je upotreba IBAN konstrukcije transakcijskih računa za označavanje transakcijskoga računa platitelja i primatelja plaćanja na nalozima za izvršavanje nacionalnih platnih transakcija. Žiro-račun ove Župe kao IBAN: HR80 2484 0081 5001 7452 5.

Euharistijsko klanjanje: četvrtkom od 17 do 19 sati.

Svibanjske pobožnosti: Svakog dana u 18,20 sati.

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"