Župne obavijesti: 26. siječnja 2014. (3. ned. kroz god.)

25. siječnja 2014.

Župne obavijesti: 26. siječnja 2014. (3. ned. kroz god.)

Zahvaljujemo svima koji ste primili svećenika tijekom godišnjeg blagoslova obitelji i domova. Na popisu smo imali 1758 domaćinstava, što je 50-ak manje od prethodne godine. Dok zahvaljujemo na iskazanom gostoprimstvu, zahvaljujemo i za Vaš dar za potrebe župne zajednice i središnjih ustanova naše Nadbiskupije. Ukoliko netko još nije primio blagoslov, može se i dalje javiti u Župni ured.

U utorak, 28. siječnja, održat će se 5. sjednica Župnoga pastoralnog vijeća. Sjednica započinje misom u 18 sati.

U srijedu, 29. siječnja, održat će se sjednica Župnog Caritasa. Sjednica započinje misom u 18 sati.

Zajednica mladih nastavlja ove srijede u 20,30 sati s ciklusom kateheza na temu: ''Poslanice – biblijske pouke za život'', te sve zainteresirane poziva na ovotjedni susret: ''Poslanica Rimljanima''. Veselimo se vašem dolasku!

Četvrtkom nakon večernje mise ostajemo u euharistijskom klanjanju. Dođite!

Na prvu subotu u mjesecu obnavljamo posvetu naše Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

U nedjelju, 2. veljače, blagdan je Prikazanja Gospodinova u hramu ili Svijećnica, koji se ujedno slavi kao Dan posvećenog života. Mise su po redovitom nedjeljnom rasporedu, a blagoslov svijeća bit  će na početku svake mise. Svijeću sa zaštitom moći ćete nabaviti ispred škole, ili od kuće ponesite vlastitu.

Ujedno se na prvu nedjelju veljače slavi Dan života. Roditelji su suradnici Božji u darivanju života. Preporučimo Gospodinu roditelje da prihvaćaju i žive taj dar.

U nedjelju, 2. veljače, započinjemo devetnicu Gospi Lurdskoj. Ujedno najavljujemo da će na njezin blagdan, 11. veljače, biti molitveni susret s bolesnicima, a pod misom i zajedničko slavlje bolesničkog pomazanja.

U utorak, 4. veljače, nastavljaju se kateheze za odrasle u Zagrebačkoj nadbiskupiji.

Proba Dječjeg zbora je nedjeljom u 10 sati. Uključite djecu koja vole pjevati ili znaju nešto svirati. Zbor mladih i Mješoviti zbor trajno su otvoreni novim članovima. Pridružite se i učinite nešto lijepo Isusu za ljubav!

U tijeku su prijave za sudjelovanje na Susretu hrvatske katoličke mladeži, koji se ove godine održava u Dubrovniku pod geslom ''Na slobodu pozvani'', 26. i 27. travnja. Prijave na: mateja.klapan@gmail.com i lea.jakopovic@gmail.com ili preko Župne e-pošte.

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.