Župne obavijesti: 27. listopada 2013. (30. ned. kroz god.)

26. listopada 2013.

Župne obavijesti: 27. listopada 2013. (30. ned. kroz god.)

Na Misijsku nedjelju u našoj je Župi prikupljeno 2050 kuna milostinje za potrebe misijskog djelovanja Crkve. Hvala svim darovateljima!

Pozivamo vas na kateheze za odrasle, srijedom nakon mise. U srijedu, 23. listopada obrađena je tema: Crkva – mistično Tijelo Kristovo, duhovna i vidljiva stvarnost. Pridružite se!

Zajednica mladih poziva sve mlade ove srijede u 20,30 sati na zadnji mjesečni susret na temu molitve. Susret će biti molitvenog karaktera, uz kratku katehezu na temu: ''Borbe molitve'', gdje ćemo uz molitvu krunice i pjesmu zaokružiti znanje stečeno o molitvi kroz protekli mjesec. Veselimo se vašem dolasku!

Euharistijsko klanjanje je četvrtkom nakon mise.

Misno bdjenje uoči blagdana Svih Svetih pod nazivom „Holywin – svetost pobjeđuje“ održat će se u četvrtak, 31. listopada u 18,30 sati, u Međubiskupijskom sjemeništu na Šalati, Voćarska 106. Osmi po redu Holywin održava se u organizaciji Ureda za pastoral mladih Zagrebačke nadbiskupije, a geslo ovogodišnjeg Holywina je poruka pape Franje sa Svjetskog dana mladih: „1. Idi... 2. Ne boj se... 3. Da bi služio drugima!“. Ulaznice po cijeni od 20 kuna mogu se nabaviti u Uredu za pastoral mladih, Branjugova 1.

Od 1. do 3. studenoga sve mise će biti u školi.

Pred nama je prvi petak u mjesecu, dan posvećen Presvetom Srcu Isusovu i prigoda za primanje svetih sakramenata. To je drugi u nizu od 9 prvih petaka koje ćemo obavljati do lipnja sljedeće godine. Bolesnike koji se žele ispovjediti i pričestiti, ili primiti bolesničko pomazanje, svećenik će posjetiti u četvrtak, 31. listopada. Prijave se primaju do srijede navečer.

Vjernici koji pobožno pohode groblje, te se makar u duhu pomole za vjerne pokojne, dobivaju oprost koji mogu namijeniti samo za duše u Čistilištu. Potpuni oprost koji se namjenjuje za duše u Čistilištu dobiva se u prvih osam dana u mjesecu studenome, a u ostalo doba godine dobiva se djelomični oprost. Po odredbi našeg nadbiskupa na svetkovinu Svih svetih (vidi raspored misa!), na Dušni dan i u nedjelju poslije Dušnog dana mogu vjernici i u svim crkvama dobiti potpuni oprost koji se također može namijeniti samo za pokojne. Uvjeti za dobivanje potpunog oprosta: potrebno je pohoditi groblje ili crkvu u kojoj treba izmoliti Oče naš i Vjerovanje, primiti Svetu pričest (po potrebi se ispovjediti), te izmoliti molitvu na nakanu Svetog Oca Pape. Taj se oprost dobiva od podneva 31. listopada do ponoći nedjelje, 3. studenoga.

Započeo je program cjelovitog spolnog odgoja Teen STAR, za 7. i 8. razrede osnovne i za 1. razred srednje škole. Program se odvija ponedjeljkom u 20 sati.

Sjednica Župnoga pastoralnog vijeća održat će se u utorak, 5. studenoga, u 19 sati.

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"